Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola XT660d - nowa, cyfrowa rzeczywistość w radiotelefonii bez zezwoleń


Motorola wprowadza na polski rynek nowy model radiotelefonu cyfrowo analogowego XT660d. Urządzenie pracuje w niewymagającym licencji paśmie PMR446 i w zestawieniu z tradycyjnym sprzętem analogowym oferuje znacznie większą funkcjonalność. Cyfrowa technologia przenosi bowiem komunikację radiową na wyższy poziom jakości, udostępnia zestaw rozwiązań szczególnie pomocnych w zastosowaniach biznesowych i wspomaga pracę nawet dużych zespołów.

 

Radiotelefon Motorola XT660d – rozbudowane funkcje i możliwości, lepsza jakość dźwięku, wiadomości tekstowe oraz zdalne sterowanie

 

 

Motorola-Solutions-XT600d

- Z nowej rodziny cyfrowo-analogowych radiotelefonów Motoroli na rynku polskim jest oferowany model XT660d – informuje Michał Adamowicz ze spółki Aksel, autoryzowanego dystrybutora Motoroli w Polsce. – Co ważne, radiotelefon, oprócz transmisji cyfrowej, obsługuje dodatkowo tryb analogowy PMR446. Dzięki temu bez problemu może współpracować z wieloma radiotelefonami starszej generacji.

Nowy radiotelefon Motoroli pozwala realizować rozbudowane wywołania w trybie cyfrowym, udostępnia zdalny nasłuch i sterowanie, a także posiada podświetlany wyświetlacz LCD oraz pełną klawiaturę do wysyłania wiadomości tekstowych. Wśród funkcji znajdziemy także m.in. nagrywanie i odtwarzanie dźwięku, a także łatwą możliwość monitorowania i zarządzania personelem. Zdaniem producenta, nowy sprzęt doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach, które rozumieją, że natychmiastowa łączność przekłada się na wymierną przewagę konkurencyjną i większą produktywność oraz bezpieczeństwo zespołu.

Radiotelefon Motorola XT600d umożliwia bezpośrednie połączenie z jednym użytkownikiem, a także wybraną lub całą grupą. W pamięci każdego urządzenia można zapisać do 512 kontaktów i wywoływać poszczególne osoby wybierając je z listy lub naciskając zaprogramowany przycisk szybkiego wybierania. Co więcej, dzięki funkcji zdalnej kontroli operator (posiadacz radiotelefonu nadrzędnego) może zdalnie uruchomić mikrofon oraz nadajnik wybranego radiotelefonu, sprawdzając m.in. bezpieczeństwo i otoczenie pracownika. Administrator ma także możliwość blokady zagubionego radiotelefonu, aby nie mógł być użyty przez osoby niepowołane. Po odnalezieniu sprzęt bez problemu można ponownie włączyć do systemu.

W radiotelefon XT660d Motorola wbudowała także mechanizm nagrywania i odtwarzania dźwięku. Zdaniem producenta znajduje on zastosowanie m.in. w celach szkoleniowych oraz kontrolnych. Do rejestracji służy dedykowany przycisk na bocznej ściance urządzenia, a w pamięci zmieści się nawet 15 minut nagrań. Na wyświetlaczu LCD użytkownik może sprawdzić listę kontaktów, numer identyfikacyjny rozmówcy, poziom baterii i siłę sygnału. Ekran wraz z pełną klawiaturą alfanumeryczną obsługuje także wiadomości tekstowe o długości do 128 znaków. Do dyspozycji oddano również zestaw 50 programowalnych odpowiedzi, przykładowo: „nie mogę rozmawiać” lub „wiadomość odebrana”, które przydadzą się, gdy konwersacja głosowa jest utrudniona.

Moc wyjściowa audio 1.5W w radiotelefonach XT660d gwarantuje głośny i wyraźny dźwięk rozmów, niezależnie od otoczenia. W efekcie wyeliminowana została transmisja zniekształconych, niewyraźnych komunikatów, przytrafiająca się w przypadku sprzętu analogowego. Wiadomości nie trzeba powtarzać, co zwiększa efektywność i oszczędza czas, a także nie zajmuje kanału dla innych informacji. Dzięki cyfrowej technologii użytkownicy XT660d mogą również swobodnie przemieszczać się po terenie całego magazynu, hali lub budynku biurowym bez obaw o utratę jakości połączeń.

Motorola-cyfrowy-PMR446-XT600d-ladowarka

Radiotelefon XT660d obsługuje 128 kanałów (4 strefy x 32 kanały), ze standardowym akumulatorem Li-Ion waży ok. 260 gramów, a jego wymiary to 116 x 57 x 38 mm. Czas pracy urządzenia sięga 20 godzin z włączonym trybem oszczędzania energii (moc Tx 500 mW). Sprzęt zapewnia stopień ochrony IP55 i spełnia specyfikacje wojskowe według norm MIL STD 810 C,D,E,F,G. Dla większej wygody użytkownika i większej funkcjonalności w ofercie Motoroli znalazły się także kompatybilne akcesoria, w tym akumulatory o zwiększonej pojemności, przewody, ładowarki, słuchawki z mikrofonami i futerały.

- Nowy sprzęt Motoroli szczególnie sprawdzi się tam, gdzie istotna jest jakość przesyłanego głosu oraz funkcje selektywnego kontaktu z wybranym pracownikiem – ocenia Michał Adamowicz ze spółki Aksel - Budowy, tereny przedsiębiorstw, fabryki i magazyny, a także centra handlowe to miejsca, gdzie radiotelefony XT660d okażą się wyjątkowo pomocne, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Radiotelefony są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Aksel Sp. z o.o.


 

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

 

O firmie AKSEL Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)

AKSEL Firma inżynierska z długoletnią tradycją. Doświadczenie oraz kompetencje pracowników pozwalają na wdrażanie profesjonalnych rozwiązań z zakresu łączności dla wojska, służb bezpieczeństwa publicznego, przemysłu oraz innych przedsiębiorstw. Naszym klientom proponujemy m.in.: systemy radiokomunikacyjne TETRA, DMR, aplikację dyspozytorską ConSEL z możliwością lokalizacji GPS, radiotelefony i akcesoria w tym kamuflowane, specjalistyczne systemy teleinformatyczne oraz profesjonalne szkolenia techniczne.  Autoryzowany dystrybutor i partner aplikacyjny MOTOROLA.  Dystrybutor SAVOX i Radio Activity. Firma jest też dostawcą łączności  cyfrowej TETRA i DMR.