Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rok 2017 jest dla Radmoru rokiem jubileuszowym - firma obchodzi 70 rocznicę powstania

 

Niewielki zakład serwisowy z roku 1947 jest teraz największym polskim producentem urządzeń łączności radiowej. RADMOR to dzisiaj firma znana, to krajowy lider w dziedzinie produkcji wojskowego sprzętu łączności i jego główny dostawca dla polskiej armii. Siły Zbrojne RP to najważniejszy odbiorca radmorowskich systemów łączności. Od wielu lat wojskowe radiostacje do łączności taktycznej są również eksportowane do sąsiednich państw takich jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa czy Estonia, ale i do tak egotycznych krajów jak Algieria, Nigeria, Malezja i Indonezja. Klientami Radmoru są też polskie przedsiębiorstwa oraz służby państwowe takie jak Policja, Straż Pożarna czy Straż Graniczna. W ostatnich latach Radmor wykonał wiele instalacji rozbudowanych systemów łączności cyfrowej TETRA i DMR dla odbiorców z branży energetycznej, dla portów lotniczych i terminali przeładunkowych. Siłą firmy jest zdolność do elastycznego reagowania na bieżące potrzeby klientów i wprowadzenie do oferowanych systemów łączności „funkcji na życzenie”.

 

radmor-pracownicy-70-rocznica-powstania-firmy

 

Taki jest dzień dzisiejszy firmy – innowacyjne rozwiązania i blisko 400 pracowników. Firma miała jednak dużo skromniejsze początki. W 1947 roku MORS (Morska Obsługa radiowa Statków) zatrudniała 7 osób zajmujących się serwisowaniem sprzętu radiowego na statkach. Stopniowo firma przeszła do produkcji radiotelefonów UKF (pierwszy wdrożono do produkcji w 1956 r.) i stała się głównym dostawcą sprzętu dla policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz innych użytkowników takich jak służba zdrowia, służba leśna, energetyka, drogownictwo, transport kolejowy, itp. Pewne ilości radiotelefonów trafiały także do armii. Do połowy lat 90. wojsko nie było jednak znaczącym odbiorcą. Przełomem w tym względzie stał się dopiero udział w przetargu na radiostacje szczebla taktycznego dla Sił Zbrojnych RP, ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1994 r. Radmor wystąpił w nim wspólnie z francuskim potentatem elektroniki wojskowej - firmą Thomson-CSF (obecnie Thales). Zespół Radmor/Thales wygrał ten przetarg, a radiostacje wojskowe produkowane przez firmę stanowią teraz podstawowe wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego, zarówno tych stacjonujących w kraju, jak i pełniących swą służbę na zagranicznych misjach.

 

 

70-lat-radmoru-baner

 

Przez 70 lat istnienia przedsiębiorstwo przeszło niejedną metamorfozę – od spółki z o.o. poprzez przedsiębiorstwo państwowe i spółkę Skarbu Państwa aż do prywatnej spółki akcyjnej; od serwisowania urządzeń morskich poprzez produkcję radiotelefonów i radioodborników radiowych i wież grających po cyfrowe systemy łączności wojskowej. Od 2011 roku RADMOR wchodzi w skład największej prywatnej grupy kapitałowej w polskim przemyśle obronnym WB GROUP. Wszystkie firmy z grupy tj. WB Electronics, Radmor, Arex, MindMade oraz Flytronic prowadzą działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Polskie wojsko i szeroko pojęte służby mundurowe są głównymi i najważniejszymi klientami wspomnianej grupy kapitałowej. Grupa WB oferuje najnowocześniejsze, kompleksowe rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak: systemy łączności, dowodzenia, rozpoznania i kierowania uzbrojeniem; systemy bezzałogowe różnych klas; systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa; wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego.

 

 radmor-radiostacje-taktyczne-wojsko

 

Osiągnięcie obecnej pozycji firmy było możliwe tylko dzięki indywidualnemu i zbiorowemu zaangażowaniu naszych pracowników. Bez wątpienia RADMOR przeżywa drugą młodość a jego kondycja umożliwia dalszy rozwój. „To nasza firma” z dumą powiedzieć może blisko 400 pracowników Radmoru oraz setki tych, którzy przez 70 lat tworzyli historię i dzień dzisiejszy zakładu.

 

Z przeszłości jesteśmy dumni, a w przyszłość możemy patrzeć z optymizmem.

 

Źródło: RADMOR S.A.

 

O firmie (www.radmor.com)
Logo Radmor S.A. Grupa WB

RADMOR S.A. jest producentem i dostawcą nowoczesnych środków łączności radiowej dla wojska i służb cywilnych. Firma prowadzi działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, produkuje radiostacje wojskowe oraz dostarcza radiotelefony cywilne. Zaopatruje w sprzęt łączności taktycznej Polskie Siły Zbrojne i armie innych krajów. Oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych, w tym najnowszą rodzinę radiostacji definiowanych programowo COMP@N - na wspólnej platformie hardwarowej można zaimplementować waveformy umożliwiające integrację z sieciami IP, jednoczesną transmisję głosu i danych. Waveform może zostać zaproponowany przez Radmor lub wykonany zgodnie z życzeniem odbiorcy.
RADMOR uczestniczy też w europejskich programach badawczych. Między innymi bierze udział w europejskim programie ESSOR (European Secure SOftware defined Radio) mającym za zadanie opracowanie standardu europejskiego radia programowalnego, umożliwiającego współpracę systemów łączności wojsk różnych państw UE.