Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Branża łączności krytycznej szeroko reprezentowana podczas Europoltech 2017

 

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH to bardzo ważna impreza targowa dedykowana służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Organizowana ona jest przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w ścisłej współpracy z KGP oraz we współdziałaniu ze służbami MSWiA, formacjami bezpieczeństwa państwa, Wojskami Specjalnymi i Żandarmerią Wojskową. Podczas tegorocznego (odbywającego się po raz pierwszy w Gdańsku) Europoltech obecna była szeroka reprezentacja firm z branży profesjonalnej łączności radiowej dla Służb. RadioTech.pl był partnerem medialnym wydarzenia i wystawialiśmy swoje stoisko na tej niezwykle prestiżowej imprezie.

 

Stoisko ogólne Europoltech 2017

 

Jak wspominaliśmy wcześniej przeniesienie targów z Warszawy do Gdańska ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Do tych pierwszych można zaliczyć mniej dogodną lokalizację dla instytucji centralnych, które w większości mają swoją siedzibę w Warszawie, natomiast do zalet można zaliczyć bardziej przestronne centrum wystawiennicze oraz potencjalną możliwość organizowania pokazów dynamicznych (np. morskich czy lotniczych).

pojazd specjalny

 

W naszym podsumowaniu tegorocznych targów skupimy się na interesującej nas kwestii łączności o znaczeniu krytycznym. Swoje rozwiązania radiokomunikacyjne prezentowali wszyscy główni „gracze” z branży – firmy takie jak (według kolejności alfabetycznej): AIRBUS, AKSEL, ATDI, COVERTECH, DALES RADIOKOMUNIKACJA, DGT, DIGIMES, ELEKTRIT, ELVYS POLSKA, HTS-HIGH TECH STUDIO, IP CONNECT, MINDMADE, MOTOROLA SOLUTIONS, NEOPTA-ELECTRONICS, RADMOR, ROHDE & SCHWARZ, ROHILL, RTCOM, SILTEC czy TRX.

 

Podczas Europoltech wystawcy mogli brać udział w Programie SUPERNOWOCZESNY 2017 i Konkursie o Nagrodę „Złota Gwiazda Policji”. Produkty o najwyższej użyteczności dla Służb, charakteryzujące się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi – zostały zgłoszone również przez firmy z branży łączności:

- AIRBUS: TACTILON DABAT - SMARTFON I RADIOTELEFON TETRA W JEDNYM URZĄDZENIU;

- DGT: DGT CYBER PROTEKTOR;

- ELEKTRIT: MULTISYSTEMOWY RADIOTELEFON CYFROWY NX-5200/5300;

- MindMade: PLATFORMA INTEGRACJI KOMUNIKACJI;

- RADMOR: SLW - SYSTEM LOKALIZACJI WEWNĄTRZBUDYNKOWEJ;

- RTcom: HYTERA ACCESSNET-T IP DOB.

 

Niewątpliwy sukces w tym konkursie odniosła gdyńska spółka RADMOR. Firma otrzymała Srebrną Gwiazdę Policji za innowacyjny System Lokalizacji Wewnątrzbudynkowej (SLW), oparty na określaniu pozycji osób, użytkowników cyfrowych systemów łączności. Działa on w obiektach, do wnętrza których nie dochodzi sygnał GPS. Taki system- wdrożony w zeszłym roku przez RADMOR wspólnie z Tranz-Tel oraz Nowatel - funkcjonuje komercyjnie w elektrownii EDF Rybnik, w oparciu o radiotelefony TETRA firmy Airbus. Więcej o systemie możemy przeczytać [tutaj].

RADMOR

 

Na koniec zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć prezentujących stoiska firm z branży łączności profesjonalnej i nie tylko:

Motorola 1

 AKSEL

Motorola 2

Stoisko IP Connect podczas Europoltech 2017

Firmy Rohill i IP Connect zaprezentowali system TETRA zintegrowany z systemem LTE.

Motorola 3

 

Hytera RTcom

 

Hytera RTcom 1

 

Hytera RTcom 2

 

ATDI

 

DGT1

 

DGT2

 

Elektrit Kenwood 1

 

Elektrit Kenwood 2

 

DALES1

 

High Tech Studio

 

High Tech Studio 1

 

RADMOR 2

 

SILTEC

 

Radiotech

 

broń

 

bron1

 

Policja samochod

 

Źródło: europoltech.amberexpo.pl & radiotech.pl [1], & [2] & [3] ; Fot.: Radkom Sp. z o.o.