Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Europoltech 2017: Srebrna Gwiazda Policji za System Lokalizacji Wewnątrzbudynkowej dla Radmor

 

Gdyński Radmor przedstawił na tegorocznych targach Europoltech 2017 nowość, System Lokalizacji Wewnątrzbudynkowej (SLW), oparty na określaniu pozycji osób, użytkowników cyfrowych systemów łączności. Działa on w obiektach, do wnętrza których nie dochodzi sygnał GPS. Firma za ten innowacyjny system otrzymała Srebrną Gwiazdę Policji.

 

radmor-srebrna-gwiazda-policji-europoltech-2017-gdansk

 

System tego typu pozwala na monitorowanie osób poruszających się wewnątrz budynków. Biorąc pod uwagę duże, potencjalne zainteresowanie, gdyński Radmor, spółka wchodząca w skład Grupy WB, zaprezentowała na targach Europoltech 2017 własne rozwiązanie tej klasy. System ten funkcjonuje komercyjnie w elektrownii EDF Rybnik w oparciu o radiotelefony TETRA firmy Airbus. Firma Radmor wdrożyła go w ubiegłym roku wspólnie z Tranz-Tel oraz Nowatel.

 

SLW składa się ze znacznika i czytnika pozycji oraz urządzenia nadzorczego. Pierwszy z nich ma kształt niewielkiej kostki, mocowanej do ścian budynku. Emituje on sygnał radiowy, odbierany przez mały czytnik dołączony do radiostacji lub radiotelefonów. Ten z kolei przekazuje informacje o sygnale do stanowiska dyspozytorskiego. Dzięki temu możliwe jest dokładne określenie lokalizacji osoby poruszającej się po zamkniętych obiektach, a także śledzenie drogi jej poruszania się.

 

radmor-srebrna-gwiazda-policji-europoltech-2017-gdansk-dyplom

 

Istotnym novum jest wykorzystanie urządzenia nadzorczego, dzięki któremu można użyć trybu automatycznej konfiguracji znaczników. W ten sposób osiąga się minimalizację kosztów oraz czasu związanego z instalacją, kalibracją, montowaniem i utrzymaniem systemu.

 

Źródło: własne, FB, Altair

 

O firmie RADMOR www.radmor.com

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest głównym dostawcą urządzeń łączności ultrakrótkofalowej dla Wojska Polskiego oraz dostarcza swoje radiostacje do kilkunastu państw. Aktualna oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych. Firma jest też dostawcą rozwiązań łączności analogowej oraz cyfrowej TETRA i DMR.