Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PIK mógłby pomóc podczas szczytu NATO i ŚDM

 

Roman Musiał, prezes zarządu MindMade - WB Group, w rozmowie z Defence24.pl mówi o dostosowanym do działań służb bezpieczeństwa publicznego systemie integracji łączności PIK (Platforma Integracji Komunikacji).

 

Stworzony przez firmę MindMade system PIK ma być odpowiedzią na potrzebę utworzenia zintegrowanego systemu łączności służb w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej, jak np. likwidacja skutków katastrofy. Obecnie w takim wypadkach komunikacja odbywa się za pomocą telefonu komórkowego.

- System PIK jest unikalny na skalę światową. Jest autorskim oprogramowaniem naszych inżynierów i naszej myśli. Po czterech latach pracy jest to system bardzo dojrzały i myślę, że znajdzie zainteresowanie nie tylko w Polsce - mówi w rozmowie z Defence24.pl Roman Musiał. Jak podkreśla prezes zarządu MindMade, system PIK promowany jest również w innych krajach.

 

W ocenie firmy PIK to pewnego rodzaju "okno na świat", które pozwala na transmisję znajdujących się w bazach służb danych. - [PIK] przede wszystkim integruje łączność analogową, DMR oraz TETRĘ - czyli wszystkie, które używane są w łączności służb. Pozwala to na prowadzenie bezpośredniej rozmowy między użytkownikami różnych systemów - mówi Roman Musiał.


Jak podkreśla prezes, PIK swoją premierę miał w służbach transportu drogowego. Wzbudziła ona duże zainteresowanie polskich resortów, które - jak zapewnia prezes firmy MindMade - mogłyby zastosować go podczas Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO w Warszawie.

Więcej na poniższym video:Źródło: defence24.pl

 

O spółce MindMade (mindmade.pl)

Logo firmy MindMade WB GroupMindMade jest polską firmą R&D w grupie WB Electronics, liderem zaawansowanych mobilnych rozwiązań bezprzewodowych dedykowanych komunikacji specjalnej oraz M2M. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko, wymagający przemysł), jak i powszechny.