Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System retransmisyjny od Radiopartners w najdłuższym w Polsce tunelu drogowym

 

W dniu 24 kwietnia br. przekazano do użytkowania aktualnie najdłuższy w Polsce tunel drogowy pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Każda z dwu nitek tunelu o długości 1390 m została wyposażona w instalację retransmisyjną sygnałów radiowych służb ratunkowych z kablami promieniującymi 7/8”. System został dostarczony i uruchomiony przez warszawską firmę RadioPartners Sp. z o.o. przy wykorzystaniu podzespołów czołowych firm z branży radiowej takich jak See Telecom, EUPEN, Sepura i Simoco.

 

 tunel-drogowy-pod-martwa-wisla-gdansk-www

 

Ze względu na długość tunelu jak i jego położenie pod dnem rzeki zastosowano szereg technicznych rozwiązań zapewniających podwyższoną niezawodność działania w każdych warunkach. Sygnał radiowy podawany jest do kabli promieniujących z obu końców tunelu jednocześnie. Pomiędzy stacją czołową Master od strony węzła Marynarki Polskiej a stacją Slave od strony węzła ku ujściu sygnały radiowe przekazywane są po redundantnych światłowodach.

 

Także wszystkie ewakuacyjne przejścia poprzeczne pomiędzy tunelami dla bezpieczeństwa zasilane są sygnałem radiowym z obu nitek niezależnie. Instalacja obsługuje łącznie 9 częstotliwości Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo retransmitowana jest jedna częstotliwość radia publicznego FM z możliwością automatycznego i ręcznego nadawania komunikatów ostrzegawczych do odbiorników w pojazdach przejeżdżających tunelem.

 

 system-retransmisyjny-gdansk-radiopartners

 

Ważnym uzupełnieniem instalacji radiowej przeznaczonym dla obsługi tunelu jest mały system trankingowy TETRA wyposażony w interfejs do sieci telefonicznej i system nadzoru. Podsystem radiowy w tunelu był jedną z pierwszych instalacji przekazaną przez RadioPartners do użytkowania dla inwestora i generalnego wykonawcy, co wobec braku łączności komórkowej w wielu miejscach w tunelu i w pomieszczeniach serwisowych zlokalizowanych głęboko pod ziemią - stanowiło istotne ułatwienie. Instalacja retransmisyjna została pozytywnie odebrana przez służby i przetestowana w praktyce w trakcie ćwiczeń poprzedzających otwarcie tunelu dla pojazdów.

 

Źródło: radiopartners.pl

 

O firmie RadioPartners Sp. z o.o.

radiopartners_logo Firma RadioPartners Sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych z ponad 20 letnim doświadczeniem. Autoryzowany dystrybutor produktów takich czołowych producentów jak Harris, Simoco i Sepura. W swojej ofercie posiada rozwiązania standardu TETRA, DMR, P25 oraz EDACS. Firma świadczy usługi z zakresu planowania radiowego, instalacji infrastruktury, systemów antenowych oraz poprawiania zasięgów systemów radiokomunikacyjnych.