Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WB Electronics proponuje mobilne LTE dla służb w Polsce

 

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki konsultacji zagospodarowania pasma w zakresie 412-420/422-430 MHz. Swoją opinie przesłała spółka WB Electronics która proponuje w zakresie 412,5 - 416,2 MHz lub 422,5- 426,2 MHz wydzielić dwa pasma o szerokości kanału 3 MHz każde z możliwością agregacji dla systemów standardu LTE z przeznaczeniem dla służb.

 

 lex-l10-motorola

 

WB podkreśla że Polska, jako kraj który nie posiada dedykowanej łączności służbowej i kryzysowej ma szanse skorzystać z doświadczeń innych państw wdrażających już kolejną generację systemów, obok technologii trankingowych TETRA i DMR, dokonać przeskoku generacyjnego i wyboru najnowszej technologi gwarantującej rozwój w przyszłości. Jako przykład przywołano Wielką Brytanię, która na początku XXI wieku wdrożyła ogólnokrajowy system TETRA, a teraz po kilkuletnim okresie analiz, zdecydowała o budowie nowego systemu łączności w technologii LTE dla służb (Emergency Services Network - ESN).

 

WB proponuje aby wykorzystać istniejącą infrastrukturę sieci komórkowych, funkcjonujące już w służbach systemy łączności oraz dostępne na rynku technologie (w tym także rozwiązania krajowe) i zbudować mobilne sieci łączności dedykowanej wykorzystujące m.in. technologie 12, kHz i 25 kHz (TETRA) połączone przez bramy komunikacyjne. W ten sposób uda się przy pomocy wielu różnych sieci komórkowych i technologii zapewnić interoperacyjną komunikację pomiędzy obecnie nie współpracującymi służbami. 

 

Bramy komunikacyjne zlokalizowane w mobilnych węzłach koordynacji zapewnić mają szerokopasmową, szyfrowaną wymianę informacji opartą o sieci WAN np.: przesyłanie głosu, dokumentów, zdjęć czy video. Pokrycie sieci komórkowych różnych technologii i różnych operatorów pozwala już dziś na efektywną wymianę informacji na terenie prawie całego kraju. Jednakże w sytuacjach kryzysowych lub w czasie imprez masowych, występuje potrzeba dużej koncentracji służb na niewielkim obszarze, gdzie istniejąca infrastruktura sieci komórkowych jest niewydolna lub może być wyłączona. W takich sytuacjach potrzebne są mobilne stacje LTE, które bazując na wnioskowanych częstotliwościach zapewnią przede wszystkim obsługę ruchu pomiędzy poszczególnymi bramami komunikacyjnymi na terenie działania, a jednocześnie zapewnią dostęp do sieci WAN - czytamy w oświadczeniu WB Electronics.

 

Źródło:UKE Fot. Motorola Solutions