Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

20 mln dla Częstochowy na zabezpieczenie wizyty Papieża

 

Ponad 20 mln zł - tyle według informacji Dziennika Zachodniego może kosztować Częstochowę przyjęcie papieża Franciszka i pielgrzymów 28 lipca. Częstochowscy radni apelują do rządu o wsparcie finansowe przygotowań do wizyty Ojca Świętego. Pieniądze mają być przeznaczone na zabezpieczenie pielgrzymki. Podnoszone są kwestie bezpieczeństwa po zamachach w Brukseli i Paryżu. Miasto chce m.in. wyposażyć strażników miejskich w nowoczesny system łączności radiowej z wizualizacją położenia funkcjonariuszy na mapie.

 

 papiez-franciszek-papamobil

 

Częstochowscy radni wysłali do premier Beaty Szydło pismo, w którym wskazują na konieczność zabezpieczenia dodatkowych pieniędzy , m.in. w związku z niedawnymi zamachami w Brukseli.

 

Na dodatkowe wydatki miasta wpływają głównie sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Częstochowa chciałaby kupić cztery nowoczesne karetki. Nowe samochody przydałyby się również częstochowskiej policji i straży pożarnej. Miasto chce też przed przyjazdem papieża wyposażyć strażników miejskich w nowoczesny system łączności radiowej z wizualizacją położenia funkcjonariuszy na mapie.  Częstochowa poniesie poza tym wydatki związane z dodatkowymi patrolami strażników miejskich czy obsługą monitoringu wizyjnego.

 

Kraków ma dostać 180 milionów, ale nam także potrzebne jest wsparcie, bo w świetle wydarzeń w Paryżu i w Brukseli, nie można oszczędzać na bezpieczeństwie - mówi Jacek Krawczyk, radny PO w Częstochowie. Tymczasem w specustawie, którą wczoraj podpisał prezydent Andrzej Duda nawet słowem nie wspomniano o Częstochowie.

 

Źródło: dziennikzachodni.pl Fot.: ©Alessandra Tarantino