Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uroczystość z okazji 20 lat polsko-francuskiej współpracy między Radmor i Thales

 

W dniu 11 marca 2016 roku, na terenie Ambasady Francji odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia współpracy pomiędzy firmami Radmor i Thales. Przy okazji tej rocznicy, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ambasady Francji, Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz obu firm świętowali dostarczenie przez Radmor dziesięciotysięcznej stacji radiowej PR4G do polskich użytkowników.

 

Na zdjęciu poniżej: Pan gen. bryg. Krzysztof Żabicki w imieniu Wojska Polskiego odbiera od Prezesa Radmoru Andrzej Synowieckiego symboliczny 10.000-tysięczny egzemplarz radiostacji PR4G.

 

Radmor-Andrzej-Synowiecki-przekazanie-PRG4-gen-bryg-Krzysztof-Zabicki

Radmor to przedsiębiorstwo o długoletniej historii i znakomitych, sięgających 1947 roku, tradycjach. Przez lata swojego istnienia firma dynamicznie rozwijała się, rozszerzała asortyment produkowanych urządzeń i świadczonych usług. Radmor jest największym polskim producentem sprzętu radiokomunikacji ruchomej UKF FM – oferuje produkty zarówno przeznaczone na rynek cywilny, jak i wojskowy.

Produkty Radmor od lat służą wojskowym z całego świata. Radiostacje z Gdyni nie tylko znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego, lecz także w armiach innych członków NATO: Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii oraz w armiach państw pozaeuropejskich. Sprzęt ten służył wraz z polskimi żołnierzami na misjach zagranicznych w Iraku, Kosowie i w Afganistanie, gdzie przechodził chrzest bojowy i w dynamicznym środowisku działań wojennych dowodził swojej wartości.

Współpraca Radmor z firmą Thales zaczęła się w 1996 roku, kiedy to polska spółka podpisała umowę kooperacyjną z francuską firmą Thomson, która później weszła w skład powstającej grupy Thales. W 1997 roku francuski partner dokonał transferu technologii radiostacji rodziny PR4G, które umożliwiły wyposażenie Wojska Polskiego w nowoczesny taktyczny system łączności bezprzewodowej. Jedenaście lat później, w 2007 roku, Thales i RADMOR S.A. dokonały transferu technologii radiostacji rodziny PR4G- F@stnet.

Przedstawiciele obydwu firm podczas uroczystości ogłosili wprowadzenie Geomux, najnowszej wersji sieciowego „waveformu” PR4G, w celu dalszego wsparcia procesu cyfryzacji Wojska Polskiego w dziedzinie C4ISR.

Radmor oraz Thales wspólnie uczestniczą w ESSOR (European Secure Software Defined Radio), gdzie sześciu europejskich dostawców współpracuje na rzecz opracowania europejskiego standardu dla platform SDR oraz koalicyjnego „waveformu” sieciowego o wysokiej przepływności. W 2015 roku, dzięki wspólnemu zaangażowaniu zrzeszonych podmiotów, w szczególności Thales oraz Radmor, udało się zakończyć pierwszą fazę tego projektu.

„Dwie dekady współpracy z firmą Thales zaowocowały wieloma pozytywnymi zmianami w naszej firmie. Możemy oferować polskiej armii najnowocześniejszy sprzęt, nie tylko wyprodukowany, ale również udoskonalany u nas w Polsce. Współpraca dwustronna z Thales oraz ta prowadzona w ramach europejskiego projektu ESSOR, wzbogacają nas o wiedzę, umożliwiającą opracowanie narodowej platformy łączności spełniającej potrzeby Sił Zbrojnych RP. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą obu naszym firmom wiele korzyści.”
Andrzej Synowiecki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Radmor

"Thales jest obecny w Polsce od początku lat 90tych. Udało się nam zbudować silne relacje z polskimi partnerami, czego Radmor jest doskonałym przykładem. Udana współpraca z Radmor dała nam możliwość transferu naszych technologii i przedstawienia nowoczesnej oferty dla polskiej armii. Będziemy kontynuować naszą współpracę poprzez wspólne projekty w celu spełnienia potrzeb planu modernizacji Polskich Sił Zbrojnych. Współpraca z Radmor jest doskonałym przykładem zaangażowania Thales w rozwój przemysłu w Polsce. Dostarczanie światowej klasy rozwiązań dla naszych klientów poprzez udane partnerstwo z polskimi przedsiębiorstwami jest kluczowym aspektem modelu operacyjnego naszej firmy."
Paweł Piotrowski, Prezes Zarządu Thales Polska


O firmie RADMOR S.A. (www.radmor.com)

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest dostawcą urządzeń łączności taktycznej dla Wojska Polskiego i armii wielu państw. Oferta wojskowa obejmuje radiostacje programowalne R3507, radiostacje osobiste R35010, radiostacje doręczne R3501, zestawy przewoźne V3501 oraz urządzenia plecakowe i pokładowe z rodziny F@stnet. Do tych urządzeń oferowana jest szeroka gama akcesoriów. Jesteśmy także integratorem systemów radiokomunikacyjnych TETRA i DMR dla klientów cywilnych. RADMOR uczestniczy w europejskich programach badawczo-rozwojowych (m.in. ESSOR) oraz w polskim programie modernizacji środków łączności taktycznej. RADMOR S.A. jest firmą o polskim kapitale, której akcjonariuszem jest w 99% firma WB Electronics S.A.

 

O firmie Thales (https://www.thalesgroup.com/en)
Thales LogoThales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2015 roku grupa Thales odnotowała sprzedaż w wysokości 14 miliardów euro, zatrudniając 62 000 pracowników w 56 krajach. Dzięki 22 000 inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales ma wyjątkowe międzynarodowe doświadczenie. Prowadzi działalność na całym świecie współpracując z klientami i lokalnymi partnerami.

Dodatkowe informacje
Thales projektuje radia i wbudowane taktyczne rozwiązania komunikacyjne dla trzech środowisk (naziemnych, powietrznych i morskich) systemów nawigacyjnych systemów identyfikacyjnych i systemów ochronnych. Ponad 800 000 jednostek radiowych Thales jest na wyposażeniu sił zbrojnych ponad 50 krajów na całym świecie. Grupa jest ważnym graczem w tworzeniu wydajnych, bezpiecznych systemów SDR (Software Defined Radio) wiodąc prym w wdrażaniu nowatorskich rozwiązań na terenie Stanów Zjednoczonych, Azji, Bliskiego Wschodu oraz Europy, między innymi jako główny wykonawca francuskiego programu Contact (największy europejski program SDR) oraz kluczowy uczestnik programu ESSOR.