Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System łączności KenBIT na wyposażeniu Kormorana II

 

Spółka KenBIT rozwija zintegrowany system łączności dla niszczyciela min Kormoran II, stanowiący jeden z podstawowych elementów okrętu i przyczyniający się do zwiększenia stopnia jego „polonizacji”. Umowa na „Dostawę zintegrowanego systemu łączności, sieci informatycznych i systemu alarmowego z kontrolą dostępu” została podpisana już w 2014 roku. Firma KenBIT brała udział w fazach koncepcyjnych, projektach technicznych i roboczych. Będzie dostarczać i montować kompleksowy zintegrowany system łączności, sieci informatyczne i system alarmowy z kontrolą dostępu na wykonanym kadłubie okrętu.

 

 kormoran-kenbit-system-lacznosci.

 

Jednym z założeń programu budowy niszczyciela min Kormoran II jest jego „polonizacja”. Objęła ona również jeden z najbardziej skomplikowanych elementów całej „układanki” – okrętowy, zintegrowany system łączności ZSŁ (ang. Integrated Communication System - ICS). Został bowiem opracowany, zbudowany i jest montowany przez polską spółkę KenBIT Sp.j., której oddział morski ma swoją siedzibę w Gdyni.

 

Przy czym spółka otrzymała zadanie zbudowania na ORP „Kormoran” zarówno systemu łączności zewnętrznej (zapewnia połączenie z zewnętrznymi platformami), jak i wewnętrznej (zapewniającej połączenie poszczególnych elementów struktury organizacyjnej okrętu).

 

Integracja urządzeń łączności radiowej (w tym przede wszystkim radiostacji, odbiorników radiowych, urządzeń kryptograficznych, systemów transmisji danych i terminali satelitarnych) polega na połączeniu ich w jeden system z wykorzystaniem różnego rodzaju komutatorów, interfejsów, terminali i komputerów sterujących. W ten sposób operator nawiązujący łączność nie musi wiedzieć, w jaki sposób to jest realizowane i przez którą radiostację. Jak podkreślają przedstawiciele KenBIT ma jedynie świadomość, że w razie potrzeby odbywa się to w sposób skryty i niezawodny. „Widzi” on tak naprawdę jedynie wyniesione pulpity łączności (z zestawionymi sieciami lub kierunkami łączności) lub terminale transmisji danych.

 

Radiostacje UKF i KF zakupiono w niemieckiej firmie ROHDE&SCHWARZ, która wcześniej została wybrana jako podstawowy dostawca sprzętu łączności dla jednostek pływających Marynarki Wojennej. Zadaniem spółki KenBIT było ich zamontowanie w standardowych szafach 19” typu Rack, zbudowanie komutatorów, interfejsów, opracowanie oprogramowania oraz rozlokowanie na okręcie we wskazanych miejscach wynośnych pulpitów łączności/terminali (w tym przede wszystkim w Bojowym Centrum Informacyjnym i na mostku). Dodatkowo w ramach realizacji ZSŁ spółka KenBIT zaprojektowała i wykonała system zasilania zasadniczego i rezerwowego.

 

Źródło: defence24.pl

 

O firmie KenBIT Sp. j. www.kenbit.pl

kenbit-logoFirma KenBIT Sp.j. została założona w lutym 2003 przez byłych pracowników naukowo-dydaktycznych Wojskowej Akademii Technicznej. Twórcy bdąc pracownikami WAT byli współautorami kilku prac badawczo-rozwojowych (m.in. podsystemu jednokanałowego i wielokanałowego radiodostępu simpleksowego, aparatowni wielokanałowego radiodostępu simpleksowego, mikrotelefonu wielofunkcyjnego do radiostacji PR4G i oprogramowania sieci wymiany danych ZT), które zostały wdrożone w wojsku i do tej pory są produkowane przez Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2.