Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Atende będzie serwisować sieć OST112

 

Spółka Atende w styczniu podpisała umowę z Komendą Główną Policji na serwisowanie urządzeń sieci OST112, zbudowanej na potrzeby utrzymania numeru alarmowego 112. Wartość podpisanego kontraktu to 10,5 mln zł brutto. Budowa Sieci OST112 rozpoczęła się w styczniu 2010 roku przez spółkę ATM (obecnie Atende). Celem projektu było wdrożenie zintegrowanej sieci teleinformatycznej łączącej siedziby służb ratownictwa i porządku publicznego (Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego, urzędów wojewódzkich), a także zapewnienie mechanizmów zarządzania, utrzymania i monitorowania stanu tej sieci oraz jakości świadczonych usług.

 

Sieć OST112 jest również częściowo wykorzystywana w rozległych sieciach radiowych Policji, m.in. w Gdańsku i Bydgoszczy. Nowozmodernizowany system TETRA mazowieckiego garnizonu Policji również będzie funkcjonował w oparciu o sieć OST112.

 

Siec-administracji-publicznej-OST112


Dnia 25 stycznia br. została podpisana umowa pomiędzy Atende S.A. a Komendą Główną Policji na realizację przetargu, którego przedmiotem jest: „Serwis pogwarancyjny urządzeń sieci OST112 – zakup usługi serwisowej SMARTnet w ramach zadania zakup wsparcia technicznego dla urządzeń sieciowych OST112”. Wartość umowy to 10,5 mln zł brutto. Wspomniany serwis będzie świadczony przez okres 3 lat.


Atende S.A.  zbudowała i wdrożyła OST112 jako podwykonawca ATM S.A. i do dziś utrzymuje infrastrukturę teletechniczną Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej stworzonej na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112. Projekt ten jest jednym z najistotniejszych projektów teleinformatycznych przeprowadzanych w ostatnich latach w Polsce.


- Warto podkreślić, że projekt realizacji sieci OST112, jako jeden z niewielu projektów w sektorze publicznym, został zakończony z pełnym sukcesem i bez opóźnień. Podpisana aktualnie umowa z Komendą Główną Policji, daje nam szanse dalszej opieki nad systemem, który uważamy za jeden z najważniejszych  systemów w zakresie bezpieczeństwa w naszym kraju. – powiedział Roman Szwed, Prezes Zarządu Atende S.A.

 

Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji. Transmitowane dane są chronione przez niepożądaną ingerencją, a cały system jest stale monitorowany. Realizacja projektu trwała 27 miesięcy i zakończyła się pełnym sukcesem - jako jedyny rządowy projekt informatyczny zakończony sukcesem.

 

Źródło: www.atende.pl