Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gigantyczny projekt GSM-R w Polsce dalej do przodu

 

PKP PLK pod koniec lutego powinna wyłonić grupę chętnych wykonawców na realizację ogromnego projektu systemu GSM-R w Polsce. Postępowanie przetargowe o szacunkowej wartości 2,8 miliarda złotych obejmuje budowę systemu GSM-R na 13 000 km linii kolejowych w Polsce. Śmiało można powiedzieć że jest to największy projekt infrastrukturalny w telekomunikacji ostatnich lat. Przy okazji budowy systemu radiowego, powstanie też kompletna infrastruktura światłowodowa. Postępowanie ciągnie się od września ur. i zdążyło zostać już oprotestowane przez Nokia Solutions and Networks, Alcatel-Lucent.

 tory-kolejowe-pkp-plk

 

Przypomnijmy że Polskie Linie Kolejowe S.A. w wrześniu ur. rozpoczęły realizację jednego z kluczowych projektów modernizacyjnych na polskiej kolei: budowy infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na około 13 600 km zarządzanych linii. Zapisy w dokumentacji przetargowej na postępowanie o kilkumiliardowej wartości, tworzone przez zespół ekspertów PLK, zabezpieczą zarówno interes narodowego zarządcy infrastruktury, pozwolą zadbać o bezpieczeństwo na poziomie państwa, jak i pozwolą wyłonić dostawcę, który gwarantuje wymagany poziom techniczny dla oferowanego przez siebie rozwiązania" - czytamy w komunikacie.

 

Zadanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje przede wszystkim wdrożenie sieci GSM-R, w tym systemu radiowego wraz z wybranymi funkcjonalnościami GSM-R, wdrożenie teletransmisyjnej sieci dostępowej na potrzeby sieci GSM-R, wdrożenie sieci terminali dyżurnych ruchu - FDS i integrację podsysytemów. Druga część dotyczy wdrożenia szkieletowej sieci transmisyjnej w technologii xWDM/IPMPLS.

Procedura ma charakter ograniczony. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą cena (waga 90) i termin realizacji (10). Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub obu części.

Wcześniej PKP PLK podały, że w przetargu na budowę infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R, uczestniczyć będą mogli nie tylko europejscy dostawcy systemu GSM-R "w trosce o dobrą rywalizację, która według założeń PLK ma pozwolić wybrać najlepszej jakości usługi przy jednoczesnym zdrowym konkurowaniu ceną".

 

Źródło: zamowienia.plk-sa.pl