Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Łączność podczas Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie

 

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Małopolska Policja sprawdza systemy łączności i koordynuje działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas mających się odbyć wkrótce Światowych Dni Młodzieży.

 

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie nie tylko partycypują w działaniach komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, opracowującego projekty miejsc wydarzeń, ale także podejmują działania organizacyjne związane z zaplanowaniem i przygotowaniem niezbędnej infrastruktury i zapewnieniem bezpieczeństwa.

 

 Mobilne-Laboratorium-Badawcze-TETRA-Instytut-Lacznosci

 

Jednym z kluczowych obszarów istotnych dla przygotowania zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży jest łączność. Systemy łączności radiowej Policji są bardzo istotnym elementem prowadzenia działań Policji. Ich prawidłowe funkcjonowanie podnosi poziom sprawności Policji, decyduje o szybkości i jakości tych działań. Jest to jeden z priorytetów Wydziału Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.


Aby zdiagnozować obecne możliwości systemu, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, wspólnie z Instytutem Łączności - Państwowym Instytutem Badawczym, w połowie roku 2015 trwały prace związane z badaniem wybranych systemów radiowych użytkowanych przez Policję na terenie województwa małopolskiego.

 

 MLB-wnetrze-i-wyposazenie-laboratorium-badawczego

 

Po drogach Małopolski poruszało się Mobilne Laboratorium Badawcze (MLB), będące w dyspozycji Instytutu Łączności. Pracownicy Instytutu prowadzili pomiary dostępności i jakości sygnału radiowego wybranych systemów radiowych. Dzięki takim pomiarom możliwa jest m.in. ocena zjawisk propagacji fal radiowych systemów używanych przez małopolską Policję.

 

Pomiary prowadzone były w ramach realizacji PROJEKTU Nr 13197, finansowanego przez NCBiR pn. "Informatyczny system zarządzania zasobami częstotliwości oraz planowania i ewidencji sieci radiowych dla potrzeb służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych."

 

Na swoim blogu prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski poinformował o wydatkach związanych z przygotowaniem ŚDM. Na funkcjonowanie miasta w czasie Światowych Dni Młodzieży 2016 i na konieczne przed tym wydarzeniem inwestycje Kraków wyda ponad 51 mln zł.  Wydatki mają dotyczyć m.in. rozbudowy monitoringu miejskiego (2,5 mln zł), budowy bezprzewodowej cyfrowej łączności TETRA (350 tys. zł). Przy czym nie wiadomo czy chodzi o rozbudowę istniejącego systemu TETRA czy może budowę nowego. W tym drugim wariancie przeznaczona kwota jest zdecydowanie za mała.

 

Źródło: policja.pl