Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tester GSM-R nowej generacji w ofercie Meratronik

 

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie przy wdrażaniu rozwiązań komunikacyjnych dla sektora kolejowego. Operatorzy systemu GSM-R oraz dostawcy sprzętu muszą mieć pewność, że ich urządzenia GSM-R pracują prawidłowo zarówno z laboratorium, jak i w codziennej eksploatacji w terenie. Firma Cobham zaprezentowała podczas targów PMRExpo 2015 nowy model testera 2201R dla GSM-R. Produkt z pewnością wzbudzi zainteresowanie polskiego przewoźnika kolejowego, który intensywnie wdraża system GSM-R na terenie naszego kraju.

 

Cobham-2201R-GSM-R-tester

 

2201R zastąpił wcześniejszy model 4202R i można go podłączyć bezpośrednio do badanego urządzeń pokładowych dużej mocy (Power Class 2 cab radios). 2201R oferuje symulację rozmów grupowych (VGCS) na różnych poziomach priorytetowych. Dotyczy to nie tylko testowania jakości połączeń alarmowych ale również sprawdzenie poprawności działania telefonu kabinowego, wyposażonego w sygnalizator optyczny i akustyczny. Testy te zapewniają prawidłowe działanie całego systemu radiowego oraz pomóc w zweryfikowaniu funkcji bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych.

 

Podstawowe cechy testera 2201R:

  • Tester dedykowany do nowych funkcjonalności i zakresu pasma określonego przez GSM-R (GSM for Railways, Kolejowa Sieć GSM).
  • Specyficzne cechy rozmów GSM-R takich jak Voice Group Call Service (VGCS) i rozmowy alarmowe bazujące na VGCS.
  • Wsparcie specyficznych parametrów jak Group ID i priorytet rozmowy.
  • Opcjonalne zewnętrzne zasilanie bateryjne (2,5 godziny pracy w terenie).

Cobham-tester-GSM-R-2201R 

Przenośny, z łatwym w użyciu interfejsem, tester 2201R zapewnia szybkie i dokładne pomiary RF i pełną gamę funkcji, w tym głosu, danych i wiadomości SMS. Wyposażony w opcjonalny akumulator, zapewnia 2,5 godzin pracy, zwarta, kompaktowa i niewielka waga (6,2 kg z baterią) ułatwiają wykonanie pełnego badania radia w kabinie lokomotywy.

"Tester 2201R zapewnia inżynierowi wszystko, co jest potrzebne do kompleksowego przetestowania urządzenia GSM-R w terenie", powiedział David Asquith, menedżer produktu w Cobham Wireless. "Nasze urządzenie ma możliwość uruchomienia jednym przyciskiem, uprzednio zdefiniowanych na komputerze PC, skryptów testowych co pozwala na znaczne skrócenie procedury testowej."


GSM-R operuje na tych samych częstotliwościach co GSM: 900 i 1800 MHz i zastępuje analogowe sieci łączności radiowej. Chociaż specyfikacja GSM-R została ukończona w 2000 roku, a wdrażanie niektórych europejskich sieci rozpoczęło się w 2006 roku to nadal wiele projektów GSM-R znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju.

 

Chiny i Indie to obecnie dwaj najważniejsi dla Cobham klienci sektora GSM-R. To właśnie w tych krajach są wdrażane największe obecnie projekty sieci GSM-R. Sieci tego typu są również obecne w Australii, mimo że operują na odmiennym od Europy paśmie częstotliwości DCS 1800 MHz, w przeciwieństwie do najczęściej używanych paśmie GSM 900 MHz" - powiedział Asquith.

"Obecnie sporo się dzieje w branży GSM-R,"kontynuuje. "Polska i Grecja to dwa interesujące nowe rynki w Europie." Z kolei Finlandia jest dość dziwnym wyjątkiem na starym kontynencie, gdyż okazało się, że tańsze było zaadaptowanie istniejącej sieci TETRA dla potrzeb ruchu kolejowego niż budowanie nowego systemu GSM-R."

Pełna specyfikacja Testera dostępna na stronie: http://www.meratronik.pl/o/Tester-GSM-R-2201R

 

Źródło: http://www.meratronik.pl

 

O firmie Meratronik S.A.
meratronik-logoZakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej Meratronik S.A. to firma z tradycjami w branży kontrolno-pomiarowej od 1954 roku. Obecnie firma jest dystrybutorem światowych liderów w branży przyrządów pomiarowych do zastosowań cywilnych i wojskowych (Aeroflex). Swoim klientom firma oferuje doradztwo techniczne, szkolenia i konsultacje. Prowadzi również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zapewnia także okresową kalibrację przyrządów pomiarowych.