Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Platan zakończył budowę systemu e-Bezpieczeństwo na Podlasiu

 

Z przyjemnością informujemy, że firma Platan, będąca od ponad 30 lat producentem marki digitex, wraz z firmą BIT S.A., zakończyła rozbudowę systemu e-Bezpieczeństwo w ramach projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego – część II, administracja rządowa, zadanie I”.

 

Platan-Podlaskie-projekt-e-bezpieczenstwo

Jego celem jest zbudowanie nowoczesnego, jednolitego, w pełni cyfrowego systemu alarmowania w oparciu o sprzęt KENWOOD w województwie podlaskim, który umożliwi skuteczne powiadomienie o zagrożeniu jak największej liczby mieszkańców dzięki zastosowaniu m.in. dwóch nowoczesnych mediów transmisyjnych – Internetu oraz cyfrowej transmisji radiowej.

 

Przesył danych odbywa się w oparciu o protokół NXDN na paśmie częstotliwości VHF. W systemie zaimplementowane zostały radiotelefony Kenwood NEXEDGE z serii mid-tier NX220E3 oraz NX-720E. System pozwoli również na nadawanie komunikatów głosowych przez syreny elektroniczne z różnych poziomów zarządzania kryzysowego.

Główne priorytety realizowanego projektu to:

  • integracja z funkcjonującym systemem e-Bezpieczeństwo, w tym z podkładami mapowymi oraz obecnie wykorzystywanym systemem sterowania syrenami alarmowymi,
  • zachowanie funkcjonalności sterowania syrenami alarmowymi na terenie województwa z wykorzystaniem przede wszystkim istniejącej infrastruktury technicznej i teleinformatycznej oraz zapewnienie analogicznego sterowania z wykorzystaniem łączności radiotelefonicznej,
  • zapewnienie możliwości  uruchamiania syren alarmowych dodatkowym użytkownikom (głównie MCZK/PCZK),
  • zapewnienie możliwości nadawania przez syreny elektroniczne komunikatów głosowych z central powiatowych/miejskich i umożliwienie nadawania komunikatów tekstowych z poziomu wojewódzkiego w przyszłości.


W ramach projektu zakończonego w listopadzie 2015 r., zrealizowane zostały m.in.:

  • dostarczenie 20 kpl. nowoczesnych cyfrowych syren elektronicznych DSE o mocach 1200W, które umożliwią skuteczne alarmowanie mieszkańców oraz informowanie ich za pomocą zapowiedzi słownych o zagrożeniach,
  • dostarczenie 25 kpl. Radiowych Punktów Dostępowych zapewniających zasięg cyfrowej komunikacji radiowej na terenie województwa podlaskiego oraz pełniących rolę serwerów w systemie digitexCZK/IP,
  • aktualizacja oraz wdrożenie 23 kpl. oprogramowania dyspozytorskiego digitexCZK/IP umożliwiającego szybkie i intuicyjne sterowanie całym systemem powiadamiania.

 

Źródło: Platan

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.