Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wawrzaszek przekaże strażakom trzy nowe wozy dowodzenia i łączności

 

Bielska firma WISS Wawrzaszek przekaże Państwowej Straży Pożarnej trzy nowe średnie wozy dowodzenia i łączności. Firma WISS w konsorcjum z Ventus Communications wygrała w lipcu br. przetarg na dostawę tych specjalistycznych pojazdów.

 

wiss-wawrzaszek-samochody-dowodzenia-lacznosci-psp

 

Auta zbudowane zostały na podwoziu Renault D 12 Light 280 (4x2). Jego jednostkę napędową stanowi silnik wysokoprężny spełniający normę Euro 6 o maksymalnej mocy 206 kW (280 KM). Napęd przenoszony jest na tylną oś za pomocą sześciobiegowej (6+1), półautomatycznej skrzyni biegów. Nadwozie pojazdu zostało wykonane z kompozytu poliestrowego, a cała jego powłoka zewnętrzna oprócz powierzchni szklanych zabezpieczona jest trwale przed przenikaniem ciepła oraz niskich temperatur.

 

Zgodnie z wymaganiami przetargu zabudowa pożarnicza ma dwa przedziały. W przedziale B (dowódczo- sztabowym), w którym odbywa się praca sztabu znajdują się dwa potrójne siedzenia, łącznie dla 6 osób, natomiast w przedziale C (kabina operatorów) przewidziano siedzenia dla 2 osób oraz zainstalowano w nim sprzęt łączności. Pomiędzy przedziałami B i C znajduje się ściana działowa z drzwiami.

 

 wiss-wawrzaszek-samochody-dowodzenia-lacznosci-psp-2

 

Samochody zostały wyposażone m.in. w systemy łączności radiowej DMR wraz z radiotelefonami przenośnymi i stacjonarnymi, dwa teleskopowe maszty antenowe rozkładane pneumatycznie o wysokości 8 i 10 m, które wyposażone są w sygnalizację ich podniesienia wyświetlaną w kabinie kierowcy, dwa przenośne agregaty prądotwórcze o mocy 2 i 14 kVA, system kamer oraz stację meteorologiczną.

 

 wiss-wawrzaszek-samochody-dowodzenia-lacznosci-psp-2

 

Ponadto w przedziale technicznym znajdują się także konsole dyspozytorskie, przemiennik radiowy, oraz system rejestrator korespondencji z systemów radiowych i telefonicznych. Masa pojazdu to około 10 ton. Samochody posiadają system telefonii IP, system wideokonferencyjny, routery GSM/3G/4G, koncentratory VPN, system WLAN i łączności satelitarnej. Nie zabrakło również mobilnych kamer IP i sieciowych rejestratorów IP.

 

Jeden z pojazdów trafi do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, drugi do komendy PSP w Krakowie a trzeci do komendy poznańskiej.

 

Źródło: własne, WISS Fot. WISS