Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja w Bydgoszczy podsumowała projekty teleinformatyczne

 

Wczoraj w Bydgoszczy uroczyście podsumowano zakończenie projektu teleinformatycznego o nazwie „Budowa platformy telekomunikacyjnej integrującej systemy łączności na Stanowiskach Kierowania Policji w garnizonie kujawsko-pomorskim” o wartości ponad 14 mln złotych realizowanego przez Wydział Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wykonawcą projektu było konsorcjum firm DGT i Siltec. Projekty były współfinansowane z funduszy unijnych.

 

 Sprzęt teleinformatyczny dostarczony do KWP Bydgoszcz przez Siltec/DGT

 

W uroczystym otwarciu seminarium udział wzięli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski, Dyrektor Biura Łączności i Informatyki KGP insp. Jerzy Sipa.

 

Podczas seminarium zaprezentowano pięć projektów teleinformatycznych, jakie Wydział Łączności i Informatyki KWP w Bydgoszczy zrealizował na przełomie lat 2011-2015. Wśród projektów wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów, budowy serwerowni i infrastruktury LAN/WAN, dostawy infokiosków oraz urzędomatów, najważniejszym projektem z perspektywy RadioTech.pl był zakończony z sukcesem projekt integracji łączności radiowej w garnizonie kujawsko-pomorskim. W jego ramach wybudowano system integrujący usługi łączności w dedykowanych konsolach operatorskich wraz z centralnym rejestratorem rozmów oraz zakupiono i uruchomiono w całym województwie cyfrowy system radiowy standardu DMR MOTOTRBO firmy Motorola Solutions.

 

Ogółem w okresie 2011-2015 Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy pozyskała na realizację przedsięwzięć teleinformatycznych z funduszy unijnych oraz z budżetu państwa łączną kwotę 22.554.875 zł. Wszystkie powyższe projekty są godne zaprezentowania, z uwagi na fakt, iż dzięki nim policja pozyskała sprzęt i usługi usprawniające pracę.

 

Bardzo duże zainteresowanie projektem wśród kadry kierowniczej pionu teleinformatycznego zarówno na szczeblu KGP jak i KWP innych garnizonów stało się pretekstem do zorganizowania seminarium, na którym swoje prezentacje przedstawili – poza KWP w Bydgoszczy – przedstawiciele KWP Gdańsk - jako wdrażający podobny wojewódzki system radiotelefoniczny, KWP Poznań - jako wdrażający system miejski, oraz przedstawiciele konsorcjum w skład którego wchodzą firmy „Siltec” Sp.z o.o. i „DGT” Sp. z o.o., wdrażającego system łączności radiowej w województwie kujawsko-pomorskim. Prelegenci omówili możliwości techniczne, alternatywne rozwiązania i trudności techniczne występujące podczas realizacji takich przedsięwzięć.

 

Podsumowaniem seminarium było wystąpienie Dyrektora Biura Łączności i Informatyki KGP wskazujące na zalety realizowanych przedsięwzięć. W seminarium uczestniczyli także przedstawiciele pionów łączności i informatyki z komend policji w Gdańsku, Poznaniu, Olsztynie, Gorzowie Wlkp., Łodzi, Katowicach i KSP. Wśród gości nie zabrakło też przedstawicieli Motorola Solutions.

 

Galeria zdjęć (KWP Bydgoszcz)

Źródło: policja.pl

 

O firmie SILTEC Sp. z o.o. www.siltec.pl

Siltec Sp. z o.o.SILTEC Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1982 roku. Firma dostarcza klientom w kraju i za granicą niezawodne, cieszące się zaufaniem produkty i usługi: wyposażenie służące do ochrony informacji niejawnych i wrażliwych, agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy oraz rozwiązania specjalne (w tym również systemy łączności radiowej) dla resortów mundurowych i instytucji centralnych państwa. Spółka zatrudnia obecnie około 120 osób.

 

O firmie DGT - www.dgt.pl

DGT logo

DGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja - używanych na danym obszarze - przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.