Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Płeć piękna w radiokomunikacji - specjalny numer Magazynu RadioTech

 

Tropikalne temperatury już za nami. Właśnie zaczęła się równie gorąca jesień - szczególnie w biznesie. Na łamach naszego specjalnego wydania magazynu “RadioTech”, który przygotowaliśmy na konferencję RadioEXPO 2015, będą mogli Państwo przeczytać między innymi ciekawy artykuł dotyczący wozu dowodzenia i łączności, który otrzymała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Z pewnością niejedna służba w Polsce chciałaby mieć na stanie podobny superwóz.

 

RadioTech-4-2015-okladka

 

W tym wydaniu przedstawiamy sylwetkę pani Agnieszki Ślósarskiej, prezes ATDI, która bardzo blisko związana jest z branżą radiową. Pani Agnieszka zgodziła się uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć nam, jak trafiła do branży oraz jak ją postrzega. W wywiadzie mówi o największych sukcesach firmy oraz dokonaniach polskiego oddziału. Między innymi bardzo ciekawy jest wątek planowania sieci GSM-R dla Polskich Linii Kolejowych. Do przeczytania wywiadu szczególnie gorąco Państwa zachęcam.

 

Czy polskie szkolnictwo wyższe potrafi wykształcić prawdziwego radiokomunikanta? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź nasz ekspert, Jacek Jarzina, człowiek z wieloletnim praktycznym doświadczeniem branżowym. Wnioski są mało optymistyczne. W tym wydaniu kontynuujemy ciekawą tematykę porad prawnych we współpracy z prawnikami z cenionej Kancelarii Piszcz, Norek i Wspólnicy (www.piszcznorek.pl). Tym razem poruszona została kwestia wykorzystania konsorcjum przy ubieganiu się o zamówienia publiczne.

 

Co jeszcze w numerze? M.in. ciekawy referat o rozwoju szerokopasmowych radiowych systemów dyspozytorskich, przygotowany przez grono ekspertów z ITTI w Poznaniu. Gdzie szukać nowych możliwości zarobku? Decyzję pomoże podjąć przegląd przetargowy z ostatniego miesiąca, który stał się już stałą rubryką naszego magazynu. Październik jest bardzo ważnym miesiącem, także dla redakcji RadioTech. Już 7 października odbędzie się bowiem RadioEXPO 2015 - najważniejsze wydarzenie branży radiokomunikacji profesjonalnej w Polsce.

 

Zatem do zobaczenia na RadioEXPO 2015

Mariusz Waruszewski

Redaktor Naczelny RadioTech.pl

 

Spis Treści numeru RadioTech 4/2015

Aktualności z Polski
Aktualności ze świata
Subiektywy przegląd przetargowy
Łączność w środowisku operacyjnym
MSPO 2015 - przegląd firm radiokom unikacyjnych
Wywiad numeru z Agnieszką Ślósarską: Planowanie radiowe (i szerzej)
Wyzwania współczesnej komunikacji
Przegląd nowości aparatury pomiarowej
Superwóz dowodzenia i łączności łódzkich strażaków
Konsorcjum w zamówieniach publicznych
TETRA - niezawodne wsparcie numeru alarmowego 112
Kupując używany sprzęt pomiarowy
Czy POTRAFIMY wykształcić radiowca?
Rozwój szerokopasmowych radiowych sieci łączności dyspozytorskiej
Kenwood Nexedge drugiej generacji
Wystawcy RadioEXPO 2015
Kosmos jest nasz?

 

Aby subskrybować magazyn RadioTech wystarczy wypełnić formularz darmowej prenumeraty: http://radiotech.pl/o-portalu-radiotechpl/subskrypcja.html