Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy Toughpad z certyfikatem ATEX od Panasonic

 

Panasonic zapowiedział wprowadzenie nowych wersji wzmocnionych 5-calowych tabletów Toughpad FZ-E1 oraz FZ-X1. Urządzenia zostały dostosowane do unijnej normy ATEX, by mogły być wykorzystywane w strefach zagrożonych wybuchem. Zaprezentowane modele zostały stworzone z myślą o przemyśle wydobywczym, rafineriach, zakładach chemicznych czy farmaceutycznych.

 

 panasonic-toughpad-fz-e1-fz-x1

 

Objęcie urządzeń Panasonic Toughpad certyfikatem ATEX oznacza, że spełniają one wymagania unijnej dyrektywy ATEX i mogą być wykorzystywane w strefach zagrożonych wybuchem. Oba tablety Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 zostały zaklasyfikowane do pracy w drugiej strefie zagrożeń, w których może pojawić się niebezpieczeństwo wybuchu, związane z obecnością takich substancji, jak aldehyd octowy, benzyna czy etylen*. Nowe wersje urządzeń odróżniać będzie od standardowych żółta ramka oraz specjalnie zaprojektowane skórzane etui. Oprócz tego certyfikowane modele wyposażono w filtr antystatyczny, zaś zintegrowany czytnik kodów kreskowych został zabezpieczony obudową.

 

 panasonic-fz-x1-wyglad-ui

 

Modele Panasonic Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 działają odpowiednio w oparciu o system operacyjny Windows Embedded 8.1 Handheld oraz Android 4.2.2. Urządzenia z łatwością mogą obsługiwać zaawansowane aplikacje mobilne za sprawą wydajnego czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash. Dodatkowo, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom pracy terenowej, Panasonic wyposażył oba tablety w ekran dotykowy HD z powłoką antyrefleksyjną, który obsługuje do 10 punktów jednocześnie i umożliwia pracę nawet w grubych rękawicach. Oprócz tego wyświetlacz posiada funkcję reagowania na deszcz, dzięki czemu z tabletów można korzystać również podczas intensywnych opadów.

 

W standardowym wyposażeniu obu modeli znajdują się także zintegrowane porty Micro USB, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, technologia NFC i Bluetooth 4.0. Ponadto urządzenia oferują zintegrowany moduł GPS, wskazujący lokalizację z dokładnością do 2–4 metrów, co szczególnie docenią pracownicy terenowi potrzebujący precyzyjnej nawigacji w swoich pojazdach. Możliwość sporządzania dokumentacji fotograficznej i wideo umożliwia kamera tylna 8 MP z autofocusem i lampą LED, a także kamera przednia 1.3 MP. Z kolei za dobrą jakość komunikacji głosowej, nawet przy wysokim hałasie, odpowiadają 3 mikrofony z funkcją redukcji szumów i 2 głośniki przednie osiągające dźwięk na maksymalnym poziomie 100 dB. Wydajność tablety Panasonic zawdzięczają między innymi baterii o pojemności 6,200 mAh, która może pracować do 14 godzin. Jest ona jednocześnie wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, co pozwala doładować ją w 50 proc. w ciągu 1 godziny, podczas gdy pełne ładowanie zajmuje około 3 godzin.

 panasonic-atex-tablet-5-cali-fz-x1

W połączeniu z funkcją Hot Swap, umożliwiającą wymianę baterii bez konieczności wyłączania urządzenia. Natomiast pojedyncza bateria jest w stanie zapewnić około 1000 godzin pracy w trybie czuwania lub 23 godziny rozmów.

Zarówno model Toughpad FZ-E1, jak i FZ-X1 należą do najmocniejszych urządzeń Panasonic klasy fully rugged. Wyróżniają się stopniem ochrony IP54, wytrzymują upadek z wysokości do 1 m i mogą sprawnie funkcjonować w temperaturach od -20° C do +40° C.

 

Dzięki certyfikacji ATEX, Toughpady Panasonic pozwalają użytkownikom pracującym w niebezpiecznych warunkach korzystać z najbardziej zaawansowanych technologii i osiągać podobny poziom wydajności co pracownicy innych, mniej wymagających sektorów – mówi Jan Kaempfer, General Manager of European Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. – Co więcej, udało nam się utrzymać funkcjonalność oraz wytrzymałość modeli, z której znane są produkty Panasonic Toughpad, dzięki czemu pracownik może korzystać z jednego, kompleksowego urządzenia zarówno podczas pracy w terenie, jak i w zakładzie – dodaje Jan Kaempfer.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 wejdą na polski rynek pod koniec września br. i będą objęte 3-letnią gwarancją.

 

Źródło: Panasonic