Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

SILTEC w konsorcjum BMS

 

Asseco Poland, Teldat, SILTEC, Enigma, CMGI oraz Wojskowa Akademia Techniczna utworzyły konsorcjum, które ma zaoferować zaawansowany technologicznie System Zarządzania Walką (BMS - Battlefield Management System), poszukiwany obecnie przez MON. „Konsorcjum BMS” ma również w planach prace nad bardziej kompleksowymi rozwiązaniami dla Wojska Polskiego w zakresie dowodzenia, łączności czy kryptografii.

 

 konsorcjum-bms-logo


W skład „Konsorcjum BMS” wchodzą wyłącznie krajowe firmy oraz polska uczelnia wojskowa – WAT. Ma to gwarantować nie tylko bezpieczeństwo Polski w zakresie przetwarzania, kodowania i transmisji danych oraz zarządzaniem polem walki, ale też stanowić impuls dla rozwoju kluczowych i nowoczesnych technologii. Mowa jest nie tylko o produkcji na potrzeby krajowe, ale również o szansach na eksport.

Wojskowa Akademia Techniczna dysponuje znaczną wiedzą i potencjałem badawczym, natomiast firmy należące do konsorcjum działają skutecznie w dziedzinach, których połączenie daje im spore szanse opracowania skutecznego, nowoczesnego rozwiązania.

Stojące na czele konsorcjum Asseco to największa polska firma IT i dostawca rozwiązań nie tylko dla polskich służb mundurowych, ale także dla instytucji oraz agencji NATO czy też UE. Ponadto firma angażuje się w nowatorskie projekty, w ramach których bierze udział w programach badawczych i tworzy technologie przyszłości. Przykładem są m.in. programy kosmiczne realizowane dla European Space Agency, a także projekty na rzecz agencji Frontex.

Enigma to spółka, która od lat specjalizuje się w systemach informatycznych oraz kryptografii i zabezpieczeniu informacji. Wśród jej klientów są kluczowe ministerstwa i służby mundurowe.

SILTEC oferuje m.in. sprzęt związany z bezpieczeństwem przetwarzania i przesyłu informacji wrażliwych, systemy kierowania ogniem, wojskowe odbiorniki GPS, urządzenia zagłuszające (jammery), zaawansowane urządzenia i systemy łączności radiowej oraz satelitarnej.

Firma Teldat posiada autorski produkt — BMS Jaśmin, nad którym prace trwają od 2006 rok, a od 2010 roku jest on testowany przez Wojsko Polskie podczas ćwiczeń takich jak Aster czy Borsuk. Jest to rozwiązanie, które było przez lata dynamicznie dopasowywane pod względem funkcjonalnym oraz technologicznym do potrzeb polskiej armii.

W całokształcie konsorcjum posiada potencjał dostateczny dla opracowania skutecznego, a przede wszystkim w pełni krajowego systemu zarządzania polem walki. Wskazuje to na zasadność decyzji MON o pozyskaniu tego typ systemu w kraju, zwłaszcza, że Konsorcjum BMS nie jest jedynym podmiotem mogącym skutecznie konkurować w tym zakresie.

Źródło: Konsorcjum BMS