Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Systemy łączności dla 1600 nowych samochodów Policji

 

W maju i czerwcu bieżącego roku rozpisano większość przetargów na zakup 1600 nowych pojazdów dla policji z całej Polski, przeznaczając na ten cel 108 404 000 złotych. Planowane zakupy obejmują 768 oznakowanych radiowozów, 644 nieoznakowane radiowozy, 116 oznakowanych samochodów terenowych, 27 nieoznakowanych terenówek, 32 furgony i 13 pozostałych pojazdów. Oczywiście w każdym policyjnym aucie musi być zainstalowany system łączności radiowej i tutaj pojawiają się spore możliwości dla dostawców takich systemów.

 

radiowoz-policyjny-fot-msw

 

Niektóre przetargi przewidują dostawę auta już z kompletną instalacją i radiotelefonem. Tak jest na przykład w Komendzie Stołecznej Policji w przetargu na 52 nieoznakowanych pojazdów. W tym postępowaniu Zamawiający wymaga instalacji systemu antenowego oraz dostawy radiotelefonów przewoźnych DMR analogowo-cyfrowych w wersji kamuflowanej z Bluetooth i odbiornikiem GPS. Należy się domyślać że zakupione przez KSP auta trafią do różnych komend Policji w kraju, stąd wymóg posiadania na pokładzie łączności analogowo-cyfrowej DMR zamiast cyfrowej TETRA, która jest używana w stołecznym garnizonie.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zamawia aż 150  sztuk nieoznakowanych radiowozów (z opcją zakupu dodatkowych 50 aut), z których 19 ma być wyposażonych w łączność TETRA (model Sepura SRG3900 lub równoważny) a pozostałe w łączność DMR.

 

Kielecka Policja przy dostawie 136 małolitrażowych samochodów oznakowanych nie wymagała dostawy samego radiotelefonu a jedynie przygotowania miejsca na jego montaż. Wymagana była natomiast kompletna instalacja antenowa na pasmo UHF i VHF oraz GPS. Instalacja radiotelefonów odbędzie się po odbiorze aut. Dostawca aut musi wskazać miejsce do montażu zewnętrznego mikrofonu.

 

Komenda Główna Policji zakłada, że pierwsze znaczne ilości nowych pojazdów trafią do służby na przełomie sierpnia i września br. Jeśli w ramach prowadzonych przetargów powstaną oszczędności, zostaną one wykorzystane na dodatkowe zakupy radiowozów. Przetargi, które są realizowane przez Komendę Główną Policji wpisują się w prowadzony od kilku lat program zakupu nowoczesnego sprzętu.

 

Źródło: MSW, własne. Fot. Karol Serewis, MSW.gov.pl