Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zakończono rozbudowę systemu TETRA we Wrocławiu

 

Urząd Miejski Wrocławia poinformował o zakończeniu projektu rozbudowy systemu TETRA i integracji z systemem Multikom. W ramach zamówienia firma IP Connect z Rybnika wybudował nową stację bazową TetraNode Rohill i dołączył ją do istniejącego systemu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. System Multikom, firmy Elvys został przyłączony do infrastruktury TetraNode z wykorzystaniem protokołu sieciowego producenta infrastruktury TETRA. Dzięki takiej integracji konsole systemu Multikom, mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji wrocławskiego systemu TETRA. Wartość całego projektu to 1,8 mln złotych.

 

 centrum-zarzadzania-kryzysowego-wroclaw

 

Warto dodać, że wrocławski system TETRA powstał już w roku 2003 i był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych służb publicznych.

 

W 2012 roku zmodernizowano system łączności TETRA MPK. Modernizacja polegała na wymianie węzła sterującego Selex SCN-T oraz istniejącej stacji bazowej na system Rohill TetraNode. Dodany został też system rejestracji korespondencji, zapewniający rejestrację wszystkich połączeń głosowych i danych (SDS i statusów) realizowanych w obrębie systemu. Z wrocławskiego cyfrowego trankingu korzysta też Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Jest to doskonały przykład współdzielenia infrastruktury łączności TETRA przez wiele podmiotów i jednostek bezpieczeństwa publicznego.

 

Obecna rozbudowa obejmowała również integrację z systemem Multikom zainstalowanym w Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Jest to jedna z największych pojedynczych instalacji systemu Multikom. W jego ramach funkcjonuje około 45 konsol dyspozytorskich i kilkadziesiąt lokalnych radiotelefonów bazowych różnych typów – TETRA, EDACS, konwencjonalnych i DMR.

 

Do systemu jest przyłączonych 15 oddalonych lokalizacji radiowych z zastosowaniem technologii E1 i cztery z zastosowaniem połączenia sieciowego IP. System umożliwia komunikację radiową we wspólnej dyspozytorni wszystkich głównych organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo miasta – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i innych służb.W 2013 roku system rozbudowano o kolejne radiotelefony bazowe i stanowiska dyspozytorskie dla potrzeb MPK Wrocław oraz przyłączono za pomocą sieci pakietowej przemienniki radiowe DMR MOTOTRBO firmy Motorola Solutions pracujące dla potrzeb wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

Kilka istotnych szczegółów na temat integracji systemu Multikom z TetraNode:Kilka istotnych szczegółów na temat integracji systemu Multikom z TetraNode:

  • bezpośrednie połączenie poprzez sieć IP systemu Multikom z infrastrukturą TetraNode z wykorzystaniem mechanizmu TIG firmy Rohill;
  • zastosowanie dedykowanych kart interfejsów systemu Multikom obsługujących protokół sterowania oraz kodeki głosowe; dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest redundancja połączenia systemu dyspozytorskiego z infrastrukturą TetraNode poprzez zastosowanie kilku kart z niezależnymi procesorami peryferyjnymi;
  • autoryzacja rozwiązania integracyjnego przez producenta infrastruktury;
  • potencjalny dostęp do wszystkich usług systemu TETRA z możliwością wykorzystania zarówno na konsolach systemu Multikom jak i w zewnętrznych aplikacjach (np. SWD) za pomocą protokołu API;

 

Źródło: własne, bip.um.wroc.pl

 

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IPConnect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.