Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PROFKOM zakończył wdrażanie systemu ConSEL dla pogotowia w Olsztynie

 

Firma PROFKOM zakończyła wdrażanie cyfrowego systemu łączności dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Dyspozytornia WSPR w Olsztynie, która obejmuje swym zasięgiem całe województwo warmińsko-mazurskie, eksploatuje cyfrowy system łączności radiowej MOTOTRBO, który współpracuje z systemem dyspozytorskim ConSEL firmy Aksel.

 

Pogotowie-cyfrowy-system-radiowy-mototrbo-profkom

W skład systemu do tej pory wchodziły dwie konsole dyspozytorskie, obsługiwane przez dyspozytorów wysyłających Zespoły Ratownictwa Medycznego w rejonach „Zachód” i „Centrum”. Do konsol podłączonych było 10 radioserwerów sterujących wyniesionymi radiotelefonami Motorola DM3600 oraz 3 przemiennikami DR3000 pracującymi w trybie IP Site Connect.


W ramach zadania należało rozbudować system łączności o dwie konsole radiowe. Jedną dla rejonu „Wschód” oraz jedną zapasową, mogącą zastępować każdą z konsol. Do istniejącego systemu łączności należało włączyć 12 dodatkowych radioserwerów, w tym 3 podłączone jednocześnie do trzech konsol, zapewniając łączność ze śmigłowcami LPR na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego z funkcją RSSI.


Na tym zakończył się etap pełnej migracji do łączności cyfrowej. Od teraz wszystkie zespoły wyjazdowe oraz dyspozytorzy CPR wykorzystują w pełni jej zalety. Brak szumów, tajemnica korespondencji, polepszone zasięgi, tryb IPSC, dłuższa praca na akumulatorze, wywołania indywidualne – to tylko niektóre z zalet nowego systemu. Należy zwrócić szczególną uwagę na aplikację ConSEL – najlepsze, profesjonalne i stabilne narzędzie do zarządzania tak dużym systemem. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz możliwości szybkiego odsłuchu korespondencji aplikacja jest niezwykle przyjazna dla użytkowników. Funkcja porównywania poziomów odbieranego sygnału radiowego (RSSI) i pełnej rejestracji korespondencji to dodatkowe zalety wdrożonego rozwiązania.

 

Więcej o systemie dyspozytorskim ConSEL na stronie www.consel.pl

 

Źródło: PROFKOM

O firmie PROFKOM (profkom.olsztyn.pl)

profkom-profesjonalna-aparatura-radiokomunikacyjnaProfesjonalna Aparatura Radiokomunikacyjna PROFKOM jest firmą działającą od 1992 roku. Specjalizuje się w systemach łączności przewodowej i bezprzewodowej (telekomunikacja i radiokomunikacja). Wykonuje prace instalacyjne, w tym także wysokościowe. Kompleksowo dostarcza i wdraża do eksploatacji specjalistyczny sprzęt do systemów łączności. Wyposaża również Centra Powiadamiania Ratunkowego. Więcej o firmie na stronie: profkom.olsztyn.pl