Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MindMade stawia na badania i rozwój

 

W opublikowanym przez firmę doradczą PwC oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju raporcie „Opłacalność inwestowania w badania i rozwój” znalazła się m.in. krótka rozmowa z Romanem Musiałem, prezesem firmy MindMade, należącej do Grupy WB. Prezes MindMade podkreśla, że prowadzenie prac badawczo-rozwojowych zwiększa koszty, a dopiero komercjalizacja może przynieść efekty sprzedażowe i zysk. Na przykładzie spółki widać, że korzyści z prac B+R mogą być duże, w ciągu 4 lat firma nie tylko kilkakrotnie zwiększyła sprzedaż, ale także zatrudnienie projektantów i konstruktorów wzrosło 4 do 20 osób.

 

mindmade-uklad-elektroniczny

 

Oczywiście w czasach, gdy technologie błyskawicznie się zmieniają, czas jest niezwykle istotnym czynnikiem. - Przy projektowaniu przyjęliśmy zasadę, że produkt (całkowicie nowe nieistniejące rozwiązanie na rynku) powinien wejść na rynek w ciągu maksymalnie 3 lat od badania rynku i powstania koncepcji. Wynika to przede wszystkim z dynamiki zmian w komponentach elektronicznych. – stwierdza Roman Musiał.

Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacja wyników to jednak trudne zadanie. [i]- Jeśli w dzisiejszej rzeczywistości prawnej dotyczącej zamówień publicznych Alfred Nobel miałby komercjalizować wynalazek dynamitu, nie spełniłby wymogów formalnych stawianych przez zamawiających w 99% przetargów. Nie mógł by przedstawić rekomendacji sprzedaży i spełnić progów finansowych tej sprzedaży. Zasadnicza część zamówień - przy założeniu, że wyrób spełnia wymogi techniczne SIWZ – stawia warunki względem których nowatorskie rozwiązania wchodzące na rynek są z góry na przegranej pozycji – komentuje prezes MindMade.

MindMade jest polską firmą R&D w grupie WB Electronics. Firma dostarcza rozwiązania bezprzewodowe dedykowane komunikacji specjalnej oraz M2M. Firma jest twórcą Platformy Integracji Komunikacji dla Służb (PIK), która zapewnia integrację systemów łączności radiowej VHF/UHF, mobilnych systemów komórkowych (GSM, UMTS, CDMA, HSPA+, LTE) oraz systemów łączności dyspozytorskiej (DMR, CDMA GoTa, TETRA i inne). Działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko, wymagający przemysł), jak i powszechny.

 

Źródło: PwC, evertiq.pl

 

O spółce MindMade (mindmade.pl)

Logo firmy MindMade WB GroupMindMade jest polską firmą R&D w grupie WB Electronics, liderem zaawansowanych mobilnych rozwiązań bezprzewodowych dedykowanych komunikacji specjalnej oraz M2M. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko, wymagający przemysł), jak i powszechny.