Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Lasy Państwowe mają nowy maszt radiowy

 

Na budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, przy okazji trwającej modernizacji gmachu, ustawiono nowy maszt radiowy.


maszt-radiowy-lasy-panstwowe

Na maszcie została zainstalowana antena będąca elementem sieci radiowej Lasów Państwowych. Sieć radiowa wykorzystywana jest do komunikacji przy ochronie przeciwpożarowej lasów, w szczególności pomiędzy specjalistami w Punkcie Alarmowo Dyspozycyjnym RDLP, leśnikami gaszącymi pożar lasu, samolotem gaśniczym i specjalistami w punktach alarmowych nadleśnictw.

Nowy maszt jest lepszy od poprzedniego, który ze względu na wiek użytkowania wymagał modernizacji. Stary maszt radiowy miał kształt rury. Montażyści konserwujący go mieli obawy co do jego trwałości. Trudno było się też na niego dostać ze względu na bezpieczeństwo pracujących przy nim osób. Nowy, aluminiowy maszt ma wysokość 16 metrów, konstrukcję kratownicową o przekroju trójkątnym i dwa poziome odciągi z linki stalowej. Konstrukcja masztu umożliwia także montaż innych instalacji antenowych. W ramach modernizacji masztu wymieniono również przewód antenowy.

Wysokość masztu i jego posadowienie na budynku dyrekcji Lasów Państwowych ma istotny wpływ na zasięg łączności radiowej. Antena zamontowana na nowym maszcie pozwala na prowadzenie łączności ze wszystkimi, tj. siedmioma nadleśnictwami w Puszczy Knyszyńskiej. Sprawność łączności radiowej pomiędzy leśnikami jest niezmiernie ważna, szczególnie teraz, w okresie zwiększonego zagrożenia pożarowego  w lasach.

Źródło i fot: bialystok.lasy.gov.pl