Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Firma AKSEL obchodziła swoje 25-lecie

 

Firma AKSEL obchodziła w ubiegły piątek jubileusz 25 lat istnienia. Redakcja RadioTech.pl otrzymała zaproszenie na uroczystą Galę Jubileuszową, które z radością przyjęła. Doskonała oprawa wizualna wydarzenia, świetni prowadzący, wyśmienite jedzenie, pyszny tort oraz atrakcje wieczoru były elementami składowymi tego doskonale zorganizowanego wydarzenia. Były wspomnienia, podziękowania oraz pamiątkowe odznaczenia dla kontrahentów, klientów i pracowników spółki. Galę uświetnił występ zespołu folkowego "Chwila Nieuwagi".

 

Na spotkanie przybyło prawie 150 gości z całej Polski oraz zagranicy. Wśród nich liczne grono kluczowych klientów, partnerów biznesowych, przedstawicieli władz samorządowych i sejmu RP, duchowieństwa oraz pracowników. Wśród gości z zagranicy na spotkaniu obecni byli Udo Jahnke i Petr Spinar z Motorola Solutions Europe, Thomas Blau z Deuta Werke oraz Sara Isoardo i Mauro Campidoglio z włoskiego Radio Activity.

 

Zgromadzonych gości przywitał prezes spółki AKSEL, Stanisław Słowik, który przybliżył niełatwe początki firmy. Przygotowane specjalnie na tą okazje prezentacje multimedialne zapoznały zgromadzonych gości z genezą powstania oraz kolejnymi krokami milowymi w rozwoju spółki. Prezes Słowik podkreślił, że pomysł na biznes zrodził się z wielkiej pasji założyciela, jakim była (jest) radiokomunikacja – w lokalnym radioklubie Ligi Obrony Kraju SP9KJT. To właśnie tam pod koniec lat 70 minionego stulecia spotkało się dwóch fanów krótkofalarstwa: Dariusz Adamczyk i Stanisław Słowik. Działalność w radioklubie miała charakter hobbistyczny jako że w czasach komunizmu blokada napływu do Polski nowoczesnych technologi oraz ograniczanie swobodnej wymiany informacji skutecznie uniemożliwiało rozwój radiokomunikacji.

 

Radykalny przełom w tej dziedzinie nastąpił wraz z upadkiem komunizmu, kiedy nastąpiła liberalizacji dostępu do środków łączności radiowej i dopuszczenie do powszechnego użytkowania pasma częstotliwości CB Radio. Te zmiany zainspirowały obu kolegów do przekształcenia hobby w biznes. Pierwsze kontakty biznesowe z partnerami zostały zapoczątkowane na targach CEBiT w Hanowerze w marcu 1990 roku. Zaledwie miesiąc później, dokładnie 17 kwietnia 1990 została założona spółka "AKSEL Elektronika - Łączność".

 

Już w 1993 roku firma Aksel znalazła się w gronie partnerów Motoroli – światowego lidera w radiokomunikacji wchodzącego na polski rynek. Pierwsze poważne kontrakty to dostawa radiotelefonów Motorola dla Komendy Głównej Straży Pożarnej. W 1997 roku AKSEL został zakwalifikowany do elitarnej grupy Strategicznych Partnerów Motoroli – 10 wiodących firm z regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Kolejne lata działalności to wdrażanie profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych nie tylko dla łączności głosowej, ale również telemetrii i telesterowania. Kluczowe segmenty rynku dla firmy to górnictwo, służby celne, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej oraz wodociągów i kanalizacji, zakłady energetyczne, służby bezpieczeństwa publicznego: policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne, ratownictwo górskie, straże miejskie, i centra zarządzania kryzysowego.

 

W 2000 roku zmieniono status firmy na spółkę z o.o. i podjęto strategiczną decyzję o budowie własnej, nowoczesnej siedziby o powierzchni 2000 metrów kwadratowych. Wybór lokalizacji okazał się szczególnie trafny po wybudowaniu autostrad A4 i A1. W 2006 roku Aksel debiutuje na rynku kolejowym dostarczając własnego opracowania systemu monitorujące zużycie paliwa. Następnie, dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Deuta-Werke, firma opracowuje program Rozkład Jazdy Maszynisty, stając się kwalifikowanym dostawcą takich dostawców na rynku kolejowym jak PESA i NEWAG.

 

Jednym z kluczowych kamieni milowych w rozwoju firmy było rozpoczęcie prac na aplikacją dyspozytorską ConSEL, która bardzo szybko zyskała dominującą pozycję w ratownictwie medycznym.

 

Po wręczeniu pamiątkowych wyróżnień nastąpiła część mniej oficjalna, na którą składał się koncert grupy folkowej "Chwila Nieuwag", uroczysta degustacja tortu oraz zabawa do białego rana. Cała redakcja RadioTech.pl życzy złotego jubileuszu!

 

Galeria (fot. Mariusz Waruszewski)

 

O firmie AKSEL sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.
Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.