Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Platan ostrzega przed podróbkami systemu DSP

 

Firma Platan, właściciel najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności — digitex, przestrzega swoich klientów przed nieoryginalnymi urządzeniami do DSP-50, które pojawiły się w obrocie na terenie naszego kraju.

 

podrobione-stacje-obiektowe-dsp-50-digitex

Oryginalne Stacje Obiektowe systemu DSP-50 posiadają aprobatę Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej nr BIiŁ II/44/95 na ich eksploatację w sieciach radiowych ochrony przeciwpożarowej. Ponadto urządzenia posiadają deklarację zgodności z dyrektywą 1989/336/EEC(EMC), 1973/23/EEC, 1993/68/EEC (LVD) oraz są produkowane w oparciu o normę ISO, co zapewnia ich wysoką jakość oraz bezusterkowość.

 

Nieoryginalne urządzenie ma bardzo podobną obudowę do DSP-52BS marki digitex®, lecz różni się znacznie zawartością i wyposażeniem. Wewnątrz urządzenia (w jego lewej części) zamiast oryginalnego modułu SWA-3 odpowiedzialnego za komunikację w systemie DSP-50 widnieje płytka drukowana z kilkoma układami scalonymi. Po przeprowadzanych testach można stwierdzić, że układ ten nie jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi funkcjami systemu DSP-50.

 

Zamiast pełno wydajnego zasilacza dedykowanego do urządzenia o wymaganej wysokiej skuteczności działania w nieoryginalnym urządzeniu (w jego prawej części) zastosowano zwykły zasilacz wtyczkowy. Wprowadza to niebezpieczeństwo niezadziałania urządzenia w przypadku problemów z zasilaniem 230V w remizie.

 

Wątpliwości budzi również nieprofesjonalne wykonanie połączeń, zarówno wewnętrznych jak i złącz zewnętrznych, takich jak złącze antenowe. Może to powodować problemy z zasięgiem radiowym (np. niektóre powiadomienia z Komendy nie zostaną odebrane przez urządzenie lub Komenda nie otrzyma informacji zwrotnej o zaalarmowaniu jednostki). Opisany przykład podrobionego urządzenia nie jest przypadkiem jednostkowym, jednak zdarzają się też inaczej wyglądające urządzenia, które również odbiegają jakością i funkcjonalnością od oryginalnej stacji DSP-52BS marki digitex.

 

Poniżej kilka zdjęć podrobionych stacji obiektowych.

 

 podrobka-digitex-przyklad

podrobka-digitex-przyklad-2

 

Firma Platan od ponad 30 lat produkuje niezawodne urządzenia pod marką digitex® służące między innymi do powiadamiania Strażaków Ochotników o alarmie pożarowym. Bez skutecznego zaalarmowania Strażaków poprzez głośną syrenę, indywidualne pagery czy telefony komórkowe jednostka w ogóle nie wyjedzie do akcji i nie udzieli pomocy potrzebującym. Powoduje to konieczność zadysponowania innej jednostki z opóźnieniem, co może wpłynąć na wynik akcji.

 

Firma PLATAN Sp. z o.o. sp. k. (81-855 Sopot, ul. Platanowa 2) jest jedynym w Polsce producentem urządzeń i oprogramowania wchodzących w skład Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 służącego do zdalnego uruchamiania syren alarmowych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Oryginalne urządzenia są dystrybuowane wyłącznie przez firmę Platan Sp. z o.o. sp.k oraz przez autoryzowanych instalatorów, posiadających aktualny certyfikat autoryzacyjny producenta (wydany oraz potwierdzany przez firmę co roku). Aktualna lista autoryzowanych instalatorów dostępna jest zawsze na stronie www.digitex.pl w zakładce Sieć sprzedaży i serwisu.

 

Źródło i fot: digitex.pl

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.