Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy tester radiokomunikacyjny 8800S na Europoltech 2015 od MERATRONIK

 

Pośród wielu ciekawych rozwiązań, które firma MERATRONIK będzie prezentować na swoim stoisku podczas zbliżających się targów Europoltech, jedno zasługuje na szczególną uwagę. Jest nim najnowszy tester radiokomunikacyjny Aeroflex 8800S (Aeroflex wchodzi w skład grupy Cobham). Tester ten umożliwia testowanie analogowych i cyfrowych systemów radiowych. Jest to lekkie, przenośne urządzenie, wyposażone w wewnętrzną baterię pozwalające na 2,5-godzinną pracę także w terenie.

 

 Aeroflex-8800s-tester-radiokomunikacyjny

 

Największy z dotychczas stosowanych, 12-calowy kolorowy ekran dotykowy, pozwala na równoczesny odczyt wskazań i obserwację wyników złożonych funkcji pomiarowych. Nowy model stanowi przełom w testowaniu urządzeń radiowych, dysponując zakresem pomiarowym od –140 dBm do +57 dBm (500 W) oraz tzw. terminujący pomiar mocy do +52 dBm (125 W).


Wbudowana funkcja „Fast Stack”, ułatwia szybki dostęp do mierników i analiz poprzez gromadzenie danych w tle i natychmiastowy do nich dostęp. Wprowadzono także innowacyjne funkcje jak np. konfigurowane przez użytkownika wzorce ustawień i listy częstotliwości, graficzne rozróżnienie pozytywnych i negatywnych wyników testów, co pozwala na ultraszybkie testy analogowych i cyfrowych systemów radiowych – testy nadawcze i odbiorcze na wielu częstotliwościach trwają zaledwie sekundy.


Podczas prac warsztatowych, 8800S pozwala na dokładne testowanie i regulację, w tym pomiar mocy czy pomiar dewiacji FM. Możliwości analizy cyfrowej obejmują szereg pomiarów parametrów modulacji FSK oraz wyświetlanie na ekranie wyników modulacji cyfrowej. Dla TDMA dostępne szablony pozwalają na ocenę, czy impulsy są zgodne z normami ETSI.

 

Możliwa jest także cyfrowa analiza jakości dźwięku niezależna od zastosowanego systemu kodowania, przy użyciu unikalnej funkcji rejestracji i odtwarzania. Opcjonalny generator śledzący umożliwia szybkie pomiary współczynnika fali stojącej, strat odbiciowych i strat wtrąconych, lokalizację miejsca uszkodzenia kabla, jak również strojenie diplekserów. Wyniki są wyświetlane zarówno graficznie, jak i numerycznie. Dodatkowo, 8800S posiada opcjonalny „wewnętrzny” miernik mocy o zakresie do 500 W, niezastąpiony przy konserwacji urządzeń w miejscu zainstalowania.


Podstawowe właściwości testera:

 • Możliwości pomiarowe: AM, FM, P25, DMR, dPMR, NXDN, ARIB T98
 • Fast Stack: wyniki testów zbierane jednocześnie w tle, do natychmiastowego użycia
 • Modulacja cyfrowa: wykres rozkładu, konstelacja, diagram oka
 • TDMA: wykres impulsów: dla DMR; „maska” dla wizualnej oceny wyniku
 • Multimetr cyfrowy: proste pomiary napięcia, prądu i rezystancji
 • Miernik mocy: wewnętrzny lub zewnętrzny; zakres 500 W z dokładnością 4%
 • Generator śledzący
 • Pomiar WFS, straty odbicia, DTP, strojenie diplekserów
 • Wzorce nastaw dla testów analogowych i cyfrowych
 • Lista częstotliwości: definiowane przez użytkownika z edytowaną częstotliwością nadajnika, poziomem nadajnika i częstotliwością wejściową odbiornika
 • Zapis/odtwarzanie audio: testy jakości cyfrowego dźwięku
 • Odporność: udary 30 G, spełnia normę MIL-STD 28800SF klasa 3.
 • Gniazda sterowania: Ethernet, USB
 • Głośnik: wewnętrzny głośnik oraz gniazdo słuchawek
 • Obsługiwane języki m.in: polski, angielski, rosyjski, niemiecki
 • Wewnętrzna bateria: 2,5 godziny pracy
 • Łatwy dostęp do baterii ułatwia jej szybką wymianę
 • Waga : 7,71 kg

 

Źródło: Meratronik

meratronik-logoZakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej Meratronik S.A. to firma z tradycjami w branży kontrolno-pomiarowej od 1954 roku. Obecnie firma jest dystrybutorem światowych liderów w branży przyrządów pomiarowych do zastosowań cywilnych i wojskowych. Swoim klientom firma oferuje doradztwo techniczne, szkolenia i konsultacje. Prowadzi również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zapewnia także okresową kalibrację przyrządów pomiarowych. Więcej informacji na stronie http://www.meratronik.pl