Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zainteresowany systemami radiowymi

 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) planuje wdrożenie systemu zintegrowanej łączności mobilnej. W styczniu br. zaproszono do dialogu technicznego zainteresowane firmy. Jak dowiedzieliśmy się u źródła dialog miał na celu poznanie możliwości technicznych w zakresie budowy systemu radiowego, który byłby wykorzystywany do komunikacji pomiędzy inspektorami w terenie a centralą.

 

 inspekcja-transportu-drugowego

 

Przedmiotem zainteresowania specjalistów z GITD były zarówno komercyjne systemy oparte o telefonię komórkową jak i dedykowane systemy łączności radiowej TETRA oraz DMR. Największe zainteresowanie wzbudził jednak system bazujący na standardzie DMR.

 

W dialogu technicznym wzięły udział 4 firmy: DGT, MindMade, Orange oraz Telsat. Przedstawione przez wymienione firmy propozycje jednolitego systemu łączności zostały przez nie zastrzeżone. Przedstawiciel GITD w rozmowie z RadioTech powiedział, że projekt jest na razie w fazie koncepcyjnej i żadne wiążące decyzje co do jego zakresu oraz finansowania nie zapadły. Poinformujemy niezwłocznie naszych czytelników gdy tylko pojawią się nowości w tej sprawie.

 

Źródło i fot: gitd.gov.pl