Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DGT realizuje łączność technologiczną dla Pomorskiej Kolei Metropolitarnej

 

Firma DGT przystąpiła do budowy systemu przewodowej łączności technologicznej na potrzeby prowadzenia ruchu kolejowego Pomorskiej Kolei Metropolitarnej (PKM). Łączność ta zostanie zrealizowania w oparciu o Kolejowy System Teleinformatyczny DGT-IP R. Zadanie obejmuje dostawę, instalacje, uruchomienie i utrzymanie Systemu dla całego obszaru PKM.

 

 Pomorska-Kolei-Metropolitalna-stacja

 

Kolejowy System Teleinformatyczny DGT-IP R jest nowoczesnym cyfrowym systemem łączności przeznaczonym do realizacji połączeń głosowych, w tym typu dyspozytorskiego oraz transmisji danych przy wykorzystaniu dostępnych przewodowych i bezprzewodowych mediów transmisyjnych. System integruje i unowocześnia stosowane w sieciach łączności ruchowej, dyspozytorskiej itp. rozwiązania techniczne i technologiczne funkcjonujące poza ogólnoeksploatacyjną siecią telefoniczną. System zapewnia skuteczną i szybką komunikację pomiędzy dyżurnymi ruchu i wszystkimi posterunkami znajdującymi się w obrębie danej stacji kolejowej, sąsiednimi stacjami, dyspozytorem odcinkowym oraz posterunkami rozmieszczonymi wzdłuż szlaku kolejowego.

 

Poprzez stanowisko operatorskie (pulpit dyżurnego ruchu) możliwa jest komunikacja z każdym użytkownikiem systemu, niezależnie od tego czy dysponuje środkiem łączności przewodowej czy bezprzewodowej, w tym radiotelefonem. Funkcjonalność systemu DGT-IP R zapewnia efektywniejsze utrzymanie infrastruktury kolejowej, zwiększa bezpieczeństwo ruchu kolejowego, umożliwia skuteczniejsze prowadzenie działań w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych.

 

W rejonie budowanej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej trwa właśnie budowa sześciu nowych masztów radiowych systemu GSM-R.

 

Źródło: www.dgt.pl Fot. pkm-sa.pl

 

O firmie DGT

dgt-logo.gif

DGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja - używanych na danym obszarze - przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.