Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Inspektorat Uzbrojenia: Przetarg na naziemną stację bazową SAT

 

Inspektorat Uzbrojenia, organ zajmujący się zaopatrzeniem polskich sił zbrojnych, rozpisał przetarg na dostawę stacji bazowej Wojskowego Systemu Łączności Satelitarnej (WSŁS). Wartość zamówienia wynosi ponad 414 tys. euro.

 

Satelita telekomunikacyjny

 

Wykonawca będzie zobowiązany do:

  • wykonania, wyposażenia, testowania i przekazania do eksploatacji stacji bazowej WSŁS,
  • przeprowadzenia szkoleń dla personelu stacji bazowej,
  • opracowania i dostarczenia dokumentacji technicznej stacji bazowej.

Stacja musi pozytywnie przejść proces certyfikacji i badań dopuszczających ją do pracy z satelitami telekomunikacyjnymi: INTELSAT i EUTELSAT w pasmach C i Ku oraz SKYNET w paśmie X. Z racji charakteru zamówienia, SIWZ oraz Wstępne Założenia Taktyczno – Techniczne (WZTT) będą przekazywane jedynie wykonawcom zaproszonym do składania ofert wstępnych. Razem z ofertą wykonawcy mają złożyć projekt techniczny stacji bazowej i projekt budowlany na budowę fundamentów wraz z naziemnymi konstrukcjami wsporczymi, antenami i pozostałymi elementami wyposażenia stacji bazowej WSŁS. W tym celu wykonawcy będą musieli zapoznać się z niejawną dokumentacją budowlaną obiektu, na którym będą prowadzone prace: dokumentacją projektową o klauzuli tajności POUFNE i dokumentacją wykonawczą o klauzuli ZASTRZEŻONE. Na etapie realizacji projektu wykonawca bedzie zobowiązany do:

  • uzyskania pozwolenia na budowę stacji w Wydziale Infrastruktury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego,
  • wykonania wszelkich prac budowlanych wg złożonego projektu budowlanego,
  • uzyskania pozytywnych wyników oceny (badań, testów) stacji bazowej zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami ujętymi w SIWZ i WZTT.

Zamawiający od składających oferty wymaga wniesienia wadium w wysokości 600 tys. zł. Będzie także wymagał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny całkowitej podanej w ofercie. Ze wspomnianych wcześniej powodów realizacji zamówienia mogą się podjąć wyłącznie wykonawcy posiadający dostęp do, oraz pełną zdolność ochrony, informacji niejawnych oznaczonych klauzulą tajności POUFNE. Zamawiający wymaga również, aby wykonawcy wykazali się zrealizowaniem w ciągu ostatnich pięciu lat lub byciem w trakcie realizowania co najmniej jednego projektu technicznego oraz robót budowlanych stacji naziemej łaczności satelitarnej typu hub, wyposażonej w co najmniej trzy anteny stacjonarne o aperturze min. 6 m. Wartość inwestycji musi być nie mniejsza niż 10 mln zł. Wymagane jest również posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości min. 10 mln zł oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na co najmniej 5 mln zł.

 

Jeśli powyższe warunki spełni więcej niż trzech wykonawców, zamawiający dokona ich klasyfikacji w oparciu o dostarczone oświadczenia i dokumenty. Kryteria wyboru ofert są następujące: cena (80%), okres gwarancji (10%), koszt pakietu logistycznego (5%), koszt wsparcia technicznego eksploatacji stacji bazowej WSŁS (5%).

 

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 30 kwietnia br. o godz. 10:00. Wybrany wykonawca na realizację całości zadania będzie miał 24 miesiące od daty podpisania umowy.

 

Źródło: www.iu.wp.mil.pl