Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki dzieli się doświadczeniami z użytkowania łączności radiowej

 

W dniu 12 lutego 2015 r. w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w województwie wielkopolskim, w tym w szczególności cyfrowej łączności radiowej. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie doświadczeń zdobytych podczas budowy i eksploatacji zintegrowanego systemu łączności radiowej na potrzeby ratownictwa medycznego w województwie wielkopolskim. Podczas spotkania omówiono także przygotowywaną koncepcję rozwoju i modernizacji łączności radiowej PRM w latach 2015–2025.

 

 wielkopolski-urzad-wojewodzki-spotkanie-pmr-lacznosc-radiowa

 

System cyfrowej łączności radiowej MOTOTRBO wykorzystywany w Wielkopolsce jest największym cywilnym systemem tego rodzaju w Polsce. Całość funkcjonuje w oparciu o 86 przemienników DR 3000. System jest wykorzystywany przez zespoły zarządzania kryzysowego, Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) oraz wielkopolskie nadleśnictwa. Sieć oferuje wiele przydatnych funkcji, między innymi łączność z radiotelefonami znajdującymi się w terenie z pozycji dyspozytora pracującego przy komputerze. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w PRM, gdzie we wszystkich rejonach dyspozytorzy wykorzystują aplikację ConSEL firm AKSEL aby nawiązać łączność z zespołami ratownictwa medycznego. Wdrożenia całego systemu dokonała firma Yagi-Fryska.

 

 wielkopolski-urzad-wojewodzki-spotkanie-pmr-lacznosc-radiowa

 

Dla PRM cały obszar województwa podzielony jest na 5 rejonów, w ramach których funkcjonuje pięć niezależnych i logicznie wydzielonych systemów łączności. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii IP Site Connect, która pozwala na połączenie do 15 przemienników MOTOTRBO w jedną sieć łączności z wykorzystaniem protokołu IP.

 

 wielkopolski-urzad-wojewodzki-spotkanie-pmr-lacznosc-radiowa

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawiciele jedenastu urzędów wojewódzkich. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WBiZK WUW) w Poznaniu reprezentowali: Dariusz Dymek – Dyrektor Wydziału, Ilona Skwierzyńska – Kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Jarosław Heydrych oraz Jakub Czarski – Oddział Ratownictwa Medycznego WBiZK.

Źródło: wzk.poznan.uw.gov.pl