Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pierwsze wdrożenie ICOM IP Radio w Polsce

 

Autoryzowany dealer ICOM (Europe) GmbH firma Vortex Sp. z o.o. z Gdańska poinformowała o pierwszym wdrożeniu systemu ICOM IP ADVANCED RADIO SYSTEM w Polsce. Ten nowoczesny system radiowy został zainstalowany w Centrum Dystrybucyjnym LPP S.A. w Pruszczu Gdańskim, które należy do koncernu odzieżowego LPP S.A.

 

LPP jest firmą o międzynarodowym zasięgu, która od ponad 20 lat z sukcesem działa w branży odzieżowej. Zarządza pięcioma rozpoznawalnymi markami: RESERVED, Cropp, House, MOHITO i SiNSAY. Dzięki sieci ponad 1500 salonów dociera do milionów klientów w Europie, zatrudniając ponad 18 tys. osób i tylko w 2013 roku osiągnęła przychody przekraczające 1 mld euro.

 

Icom-IP-Radio-Centrum-Dystrybucyjne-LPP

 

LPP jest właścicielem największego i najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum, zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim, przechodzi obecnie rozbudowę i modernizację, by dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii obsługiwać jednocześnie niemal 1300 salonów i wysyłać do sieci sprzedaży nawet 1 150 000 produktów każdego dnia.

 

 LPP-centrum-dystrybucyjne-makieta

 

Tak zaawansowane centrum logistyczne musi być wspierane przez niezawodny system łączności radiowej. Dlatego też zdecydowano o wdrożeniu innowacyjnego systemu IP Radio firmy ICOM.


W skład systemu wchodzi kontroler sieciowy IP1000C oraz 14 sztuk terminali IP100H. Wśród dostarczonych akcesorii znajdują się: ładowarki, dodatkowe akumulatory oraz zestawy słuchawkowe. Wdrożenie systemu odbyło się błyskawicznie, gdyż funkcjonuje on w oparciu o istniejącą sieć bezprzewodową Wi-Fi LPP obejmującą swym zasięgiem cały kompleks logistyczny.

Dzięki wykorzystaniu sieci WiFi uzyskano pokrycie łącznością na całym obiekcie, również biurowcu, pomimo znajdujących się w budynku ścian ognioodpornych, które stanowiłyby sporą przeszkodę dla konwencjonalnych systemów radiowych.

 

Do użytkowania systemu IP Radio nie jest potrzebna licencja radiowa, a implementacja ogranicza się do podłączenia odpowiednio zaprogramowanego kontrolera sieciowego do istniejącej infrastruktury IP. System jest prosty w konfiguracji i uruchomieniu, a jednymi z jego głównych zalet są możliwość komunikacji głosowej w pełnym dupleksie oraz praktycznie nieograniczona ilość rozmów prowadzonych w tym samym czasie przez wszystkich użytkowników systemu. System posiada również opcjonalną aplikację dyspozytorską, które m.in. umożliwia lokalizację pracowników w obrębie danego punktu dostępowego. Ze względu na niewielką moc nadawczą – 10mW, terminale mogą pracować ponad 20 godzin na podstawowym akumulatorze w trybie 10/10/80. Ponadto system umożliwia połączenie rozległych lokalizacji za pomocą dodatkowych kontrolerów. Dodatkowo przy zastosowaniu bramki RoIP VE-PG3 istnieje możliwość połączenia zaawansowanego systemu radiowego IP z radiotelefonami analogowymi i cyfrowymi ICOM jak również innych marek oraz z telefonią komórkową, IP i PABX.

 

Więcej o systemie ICOM IP można dowiedzieć się z poniższej broszury PDF:Pobierz PDF

Oraz na stronie producenta: http://www.icom.co.jp/world/products/network/ip_advanced_radio_system/

 

Źródło: Vortex Sp. z o.o.

 

O firmie Vortex Sp. z o.o.

vortex-sp-z-o-o-logoVortex Sp. z o.o. założona została w 2009 roku. Legitymuje się dużym doświadczeniem w zakresie integracji najnowszego sprzętu elektronicznego takich producentów jak: Rohde&Schwartz, Cubic, ICOM Japan oraz sprzętu starszego, nie będącego już w bieżącej produkcji, a używanego przez swoich klientów. Firma dysponuje bazą technologiczną niezbędną do produkcji i testowania prototypów sprzętu z zakresu łączności radiowej. Spółka świadczy też usługi w zakresie instalacji sprzętu do łączności radiowej zarówno w paśmie KF jak i UKF.