Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pogotowie w Jaśle z nowym systemem radiowym

 

O rozbudowie systemu łączności radiowej dla Państwowego Ratownictwa Medycznego na Podkarpaciu informowaliśmy już wcześniej (przeczytaj: 1 mln zł na system łączności radiowej na Podkarpaciu). Jasielskie Pogotowie Ratunkowe jest pierwszym, które zostało włączone do zintegrowanej dyspozytorni medycznej w Krośnie. W związku z tym należało zmodernizować zaplecze teletechniczne. Dzięki dotacji uzyskanej ze Starostwa Powiatowego w Jaśle zakupiono nowoczesny system cyfrowej łączności radiowej MOTOTRBO, w który zostały wyposażone karetki.

 

jaslo-pogotowie-radiotelefon-motorola-lokalizacja-gps

 

Wdrożenia systemu łączności dokonała firma Aksel, która dostarczyła jasielskiemu pogotowiu swoją konsolę dyspozytorską ConSEL i System Wspomagania Dowodzenia.

 

W każdej z karetek zainstalowano radiotelefon Motorola z odbiornikiem GPS, dzięki czemu dyspozytor może na bieżąco śledzić, gdzie znajduje się dany zespół. Załoga karetki ma możliwość wysyłania drogą radiową informacji o swoim statusie, przy pomocy przycisków funkcyjnych radiotelefonu.

— Docelowo mamy być wyposażeni jeszcze w tablety, które pomogą w pewnych formalnych sprawach. Na razie jest tak, że my dostajemy zlecenie, które jest przesyłane poprzez łączność internetową, w komputerze wypełnia się dane, one są drukowane w formie karty wyjazdowej. Oprócz tego zakupiliśmy dzięki dotacji ze starostwa cały nowy system cyfrowej łączności radiowej. W radiostacjach mamy zawarty GPS. Dyspozytorka wie, gdzie dana karetka znajduje się w danym momencie. Każdy wyjazd, każde dojechanie na miejsce, powrót do bazy jest odznaczane. Tutaj jest wszystko ściśle czasowo zarachowane — wyjaśnia lek. med. Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 

Źródło i fot: terazjaslo.pl