Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych poznał wyniki testów łączności radiowej DMR w Pile

 

Zintegrowany system monitorowania obszarów leśnych do celów p-poż był tematem, który szczególnie zainteresował Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka podczas wizyty w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile 21 i 22 stycznia. Dyrektor zapoznał się również z wynikami testów łączności radiowej DMR.

 

lasy-panstwowe-wizyta-dyrektora-pila

Dyrektor odwiedził m.in. Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny(PAD) nadleśnictw Zdrojowa Góra i Kaczory zlokalizowany w Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Jest to nowatorskie rozwiązanie w skali kraju, skracające maksymalnie drogę powiadamiania o pożarze obszarów leśnych. W jednym pomieszczeniu współpracują Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Lasy Państwowe. Na czterech monitorach analizowany jest obraz w jakości HD z 3 kamer do obserwacji wielkopowierzchniowej.


Dyrektor Generalny zapoznał się również w terenie z wynikami testów cyfrowej łączności radiowej DMR przeprowadzonych przez RDLP w Pile wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w 2013 roku. Dzięki wzmocnieniu przez system przemienników komunikacja z ręcznych radiotelefonów możliwa jest na bardzo dużą odległość również w terenach leśnych, co ważne uzyskiwana jest bezpośrednia łączność radiowa ze Strażą Pożarną. Koncepcję i sprzęt do testów zapewniła poznańska firma YAGI-FRYSKA w oparciu o infrastrukturę MOTOTRBO.

 

Lasy-Pila-schemat-testow-lacznosci
 
Źródło: www.pila.lasy.gov.pl