Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tauron wdraża TETRĘ w kolejnych rejonach działalności

 

Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej — informuje portal Tetraforum.pl. Jest to już 3 etap wdrażania sieci TETRA w tej spółce energetycznej. W marcu 2011 roku rozpoczęto pierwsze prace projektowo-instalacyjne w obszarze Gliwic. Aktualnie trwa drugi etap, w Będzinie. Głównym dostawcą rozwiązań systemu TETRA została firma Motorola Solutions Polska.

 

systemy-tetra-polska-energetyka-2015

 

Obecnie w dostarczonej przez Motorolę infrastrukturze Dimetra IP pracuje nieco ponad 2000 radiotelefonów, po 3 etapie przybędzie kolejnych 700 sztuk. Oprócz głosowej łączności dyspozytorskiej, równie ważny (a może nawet ważniejszy) jego element stanowi transmisja danych na potrzeby sterowania i automatyzacji sieci elektroenergetycznej (w tym SCADA). Zasadnicze znaczenie ma niezawodność i pewność transmisji, co system TETRA zapewnia znakomicie.

 

Przykład spółki TAURON pokazuje, że można wybudować niezawodną sieć łączności na potrzeby energetyki, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo dostaw energii, ale podnosi efektywność działania operatora. Branża energetyczna jest obecnie najbardziej perspektywicznym sektorem dla rozwoju profesjonalnych systemów radiowych w Polsce. Projekt łączności TETRA realizowany w TAURON Dystrybucja oraz planowanie podobnych systemów w Energa-Operator, PGE Dystrybucja czy ENEA Operator są tego najlepszym dowodem.

 

Źródło: Tetraforum.pl