Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

GAZ-System chce wdrożyć mobilne centra łączności

 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A., strategiczne dla polskiej gospodarki przedsiębiorstwo odpowiedzialne za transport paliw gazowych krajową siecią przesyłową, ogłosił przetarg ograniczony na „Wdrożenie i dostawę mobilnych centrów łączności i zarządzania kryzysowego (sprawa: ZP/2014/12/0119/PS)”. Obecnie zainteresowane firmy złożyły swoje wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu właściwym. Przetarg jest prowadzony w trybie niejawnym, toteż nie znamy zawartości wniosków.

 

 GAZ-System logo

 

Postępowanie podzielone zostało na 4 moduły:

  • Moduł 1 — Mobilne Centrum Łączności — pojazd lekki — 2 sztuki.
  • Moduł 2 — Mobilne Centrum Łączności — pojazd ciężki — 1 sztuka.
  • Moduł 3 — walizkowy zestaw łączności radiowej z osprzętem (2 szt.).  Zestaw ma zawierać radiotelefony przenośne ATEX (Ex, IP67) wraz z masztem antenowym. Będzie realizował wszystkie podstawowe funkcji łączności radiowej co opisane w pojazdach.
  • Moduł 4 — walizkowy system łączności satelitarnej (1 szt.), typu „quick deploy” z montażem beznarzędziowym oraz z systemem automatycznego pozycjonowania w kierunku wybranego satelity. Moduł ma być wyposażony w modem satelitarny i przeznaczony jako opcja zwiększenia redundancji pozostałych modułów systemu.

Na tym etapie zamówienia wiadomo, że na standardowym wyposażeniu zamawianych pojazdów łączności znajdzie się system łączności radiowej pracujący w paśmie VHF, telefonia komórkowa i satelitarna. Ponadto każdy z pojazdów ma być wyposażony w dwa maszty antenowe oraz:

  • łączność radiotelefoniczną/dyspozytorską za pomocą modułu radiowego cyfrowego z przemiennikiem;
  • radiotelefony cyfrowe (VHF) dostosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX, Ex, IP67) oraz wokół Mobilnego Centrum i o jak największym zasięgu (szacowana liczba radiotelefonów przenośnych to 48 sztuk);
  • połączenie z siecią korporacyjną GAZ-System (uruchamianie aplikacji, poczta, telefonia) z użyciem LTE, 3G, CDMA, SAT z inteligentnym podziałem pasma między media;
  • zaawansowane funkcje dyspozytora (przekazywanie połączeń: radiotelefonia GAZ-System – sieć telefoniczna w kraju, rejestracja korespondencji audio, geolokalizacja Mobilnego Centrum i pracowników z radiotelefonami, alarmowanie „man-down”;
  • sieć WiFi o zarządzalnych poziomach dostępu do internetu i sieci korporacyjnej GAZ-System,
  • telefony IP i wideoterminal.

Nie są znane szczegóły wymaganych systemów łączności radiowej. Informacje te utajniono ze względu na strategiczne znaczenie samej spółki GAZ-System.

 

Źródło: przetargi.gaz-system.pl