Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Archiwum Państwowe w Radomiu testuje IP ADVANCED RADIO SYSTEM

 

W wyniku porozumienia między firmą ELNEX a Archiwum Państwowym w Radomiu, został wdrożony do testów system ICOM IP ADVANCED RADIO. Obecnie w Archiwum do łączności używane są radiotelefony PMR446, lecz poszukując nowego rozwiązania, które poprawiłoby jakość komunikacji oraz umożliwiło przejrzyste działanie jednocześnie będąc na poziomie technologicznym cyfrowych radiotelefonów, zdecydowano się wybrać łączność firmy Icom.

 

archiwum-panstwowe-w-radomiu

 

Konrad Kurys kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego przystał na propozycję wysuniętą przez firmę Elnex odnośnie przetestowania IP ADVANCED RADIO SYSTEM i ewentualnego przyszłego zakupu.

 

Wynikiem tego było wdrożenie innowacyjnego systemu firmy ICOM, który bazuje na powszechnie stosowanym standardzie IEEE 802.11, więc do jego użytkowania niepotrzebna jest licencja radiowa. System umożliwia szyfrowaną (WPA-PSK lub WPA2-PSK), dupleksową łączność głosową pomiędzy maksymalnie 100 użytkownikami korzystającymi z ręcznych terminali IP100H lub komputerów / urządzeń przenośnych z oprogramowaniem IP100FS.

 

„Używane obecnie przez nas PMR-y są wystarczające lecz już od dawna myśleliśmy nad unowocześnieniem komunikacji, bo to klucz do dobrze wykonanej pracy, świetnym rozwiązaniem okazał się podsunięty nam przez firmę Elnex system Icoma. Zachwyciła nas cyfrowa jakość dźwięku, możliwość wysyłania wiadomości oraz zarządzanie wszystkim przez centralkę a to tylko kilka z ogromu możliwości jakie oferuje ten system. Uważam, że doskonale sprawdzi się tam gdzie istnieje już sieć IP”, powiedział Konrad Kurys, kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego w Archiwum Państwowym w Radomiu.

 

Icom-IP-Radio-aplikacje

W rezultacie testów system firmy Icom okazał się idealnym rozwiązaniem dla Państwowego Archiwum w Radomiu, dzięki funkcjonalności, bezawaryjności, wydajnej baterii i prostej obsłudze otrzymał pozytywną opinię pracowników archiwum oraz zielone światło do ewentualnego jego przyszłego zakupu i wdrożenia na stałe.

ICOM IP Advanced Radio System pozwala na:

  • realizowanie wywołań indywidualnych, grupowych, lub w ograniczonym obszarze,
  • programowanie terminali drogą radiową,
  • wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych i statusów,
  • zdalne monitorowanie,
  • jednoczesny odbiór dźwięku z wielu terminali,
  • lokalizację poszczególnych terminali w oparciu o punkt dostępowy, z którym są połączone,
  • roaming pomiędzy punktami dostępowymi bez zrywania połączenia,
  • łatwe budowanie i skalowanie sieci dzięki możliwości korzystania z istniejącej infrastruktury sieciowej IP.

Co więcej, przy pomocy VPN można połączyć sieci w odległych lokalizacjach — różnych budynkach lub nawet miastach.

Więcej o systemie ICOM IP można dowiedzieć się z poniższej broszury PDF:Pobierz PDF ICOM_IP_Advanced_Radio_System.pdf

 

O firmie ELNEX (www.elnex.pl)

Elnex-logo-small.jpgFirma powstała w 1994 roku i zalicza się dziś do wiodących dostawców radiotelefonów MOTOROLA. W 2008 r. uzyskała certyfikat Akredytowanego Partnera Programu Tworzenia Rozwiązań Aplikacyjnych (Motorola Application Developer Programme). Aktualnie finalizuje prace nad własną aplikacją o roboczej nazwie TrackDMR. Elnex zajął I miejsce w konkursie MOTOROLI na najlepszy projekt MOTOTRBO wdrożony w Polsce w 2011 roku.