Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomorska Kolej Metropolitalna z nowymi masztami GSM-R

 

W rejonie budowanej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zaplanowano budowę sześciu nowych masztów radiowych GSM-R.  Konstrukcje wraz zainstalowanymi antenami to część wymaganego przez Unię Europejską systemu sterowania ruchem ETCS na modernizowanych lub budowanych z jej funduszy liniach kolejowych.


Pomorska-Kolei-Metropolitalna-schemat

Na linii PKM zbudowanych zostanie łącznie sześć wież GSM-R. Cztery z nich będą miały wysokość 32,5 m, jedna 22,5 m (w okolicach bocznicy przy lotnisku). Najwyższa — 48 m — będzie wieża w okolicach dawnego poligonu na Jasieniu. Lokalizacja poszczególnych masztów oraz ich liczba i wysokość zostały wytypowane przez ekspertów ds. planowania radiowego w taki sposób, żeby zapewnić pełne pokrycie systemem GSM-R całej linii PKM. Jest to bardzo istotne, ponieważ ukształtowanie terenu w Gdańsku, a w szczególności liczne wzgórza i wąwozy nie pozostają bez wpływu na tego typu łączność.

 

Na linii zainstalowany zostanie — wymagany przez Unię Europejską na wszystkich nowo budowanych liniach kolejowych — system sterowania ruchem ETCS poziomu 2, który odpowiada za automatyzację nadzoru nad prowadzeniem ruchu pociągów. Z uwagi na to, że w tym systemie sterowanie ruchem odbywa się poprzez stałą dwukierunkową wymianę informacji, komunikacja radiowa pomiędzy pociągiem a systemem sterowania ruchem kolejowym będzie odbywała się za pomocą systemu GSM-R.

 

 GSM-R-schemat-budowy-stacji-bazowych fot. ATDI

 

Niedawno maszt GSM-R stanął w Sopocie na Kamiennym Potoku. Wysokość konstrukcji to 40 metrów. Maszt w Sopocie jest jednym z 54 stawianych w ramach "Modernizacji linii kolejowej E 65/C-E 65, na odcinku Warszawa - Gdynia, w zakresie systemu GSM-R". Realizacja ma pozwolić na poprawę bezpieczeństwa, komfortu podróży oraz skrócenie czasu przejazdu pociągów na trasie Trójmiasto - Warszawa.

 

Źródło: trojmiasto.pl Fot. ATDI, pkm-sa.pl