Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomorska Policja wybrała dostawcę sieci szkieletowej dla systemu DMR

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wybrała ofertę w postępowaniu na wykonanie szkieletu systemu cyfrowej łączności radiowej DMR na obszarze województwa pomorskiego. Wykonawca zamówienia będzie miał za zadanie zaprojektować, wybudować, skonfigurować i uruchomić SŁRC, dostarczyć dokumentację techniczną i obsługową oraz przeprowadzić szkolenia. Wartość projektu, o który ubiegały się dwa podmioty, oszacowano na 4,5 mln złotych brutto. Ma on zostać zrealizowany w dziewięć miesięcy.

 

 szkielet-systemu-dmr-policja-gdansk

 

Do rywalizacji o zamówienie przystąpiły dwie firmy: DGT Sp. z o.o. (jako lider w konsrcjum z Siltec sp. z o.o.) z ofertą na kwotę 3,9 mln złotych oraz MCX Telecom Sp. z o.o. (oferta na kwotę 4,06 mln zł). Jak widać różnica w wartościach ofert jest niewielka. Podejrzewamy, iż firma MCX zaproponowała w swojej ofercie system Multicom 2 firmy Elvys. Warto dodać, że konsorcjum Elvys/Simtel już wcześniej próbowało bezskutecznie wdrożyć Zintegrowany System Ratownictwa (ZSR) dla pomorskiej Policji. Szerzej informowaliśmy o tym w artykule pt: Będzie drugie podejście do Zintegrowanego Systemu Ratownictwa w Pomorskiem. DGT z kolei ma na swoim koncie porażkę w integracji łączności w Urzędzie Miasta Warszawy. Jak widać projekty integracyjne są dobrze płatne ale i wymagające. Nawet doświadczone firmy integratorskie miewają z ich realizacją problemy.

 

O wyborze ofert w tym przetargu tradycyjnie zdecydowała najniższa cena. 16 października br. ogłoszono firmę DGT zwycięzcą tego postępowania. Zapowiedziana aukcja elektroniczna nie odbyła się, z uwagi na fakt, iż wpłynęły tylko dwie oferty niepodlegające odrzuceniu.

 

W tej sytuacji MCX Telecom zdecydowało się na złożenie odwołania do KIO. Orzeczenie KIO nakazało powtórzenie czynności badania i oceny złożonych ofert. Po powtórnym badaniu została wybrana ponownie oferta z najniższą ceną, czyli konsrcjum firm DGT i Siltec. Wobec wyczerpanych możliwości dalszej walki o projekt MCX musi uznać decyzję zamawiającego, licząc jedynie na to że realizacja projektu firmie DGT się nie powiedzie. Jest to już kolejny w tym roku zwycięstwo firmy DGT na projekt zintegrowanego systemu łączności. Wcześniej DGT wraz z Siltec wygrały podobny przetarg w Bydgoszczy.

 


Źródło: pomorska.policja.gov.pl Oprac.własne