Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy samochód dowodzenia i łączności dla Mazowieckiej Straży Pożarnej

 

Mazowiecka Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie otrzymała nowy wóz dowodzenia i łączności. Prace wdrożeniowe zostały zakończone przez konsorcjum firm DGT, Agtes oraz Wawrzaszek ISS. Samochód zbudowany został na podwoziu Renault D 12 Light 280. Jego jednostkę napędową stanowi silnik wysokoprężny spełniający normę Euro 6 o maksymalnej mocy 206 kW (280 KM)

 

Zakres prac obejmował przygotowanie i umieszczenie na ramie podwozia specjalistycznej zabudowy (mobilnego centrum zarządzania) i wyposażenia jej m.in. w centralę DGT IPnova, bramki GSM, radiotelefony Motorola (w tym pracujące w systemie TETRA), Kenwood, Icom oraz Ericsson EDACS. Ponadto pojazd wyposażony jest w system monitoringu, bezprzewodowy satelitarny dostęp do sieci Internet oraz niezależne źródło zasilania. Wartość pojazdu to prawie 2 mln złotych.

 

 woz-dowodzenia-lacznosci-mazowieckiej-strazy-pozarnej-zewnatrz-logotypy

 

Zabudowa pożarnicza ma dwa przedziały. W przedziale B (dowódczo-sztabowym), w którym odbywa się praca sztabu znajdują się dwa potrójne siedzenia, łącznie dla 6 osób, natomiast w przedziale C (kabina operatorów) zainstalowano siedzenia dla 2 osób oraz systemy dowodzenia i sprzęt łączności.

 

woz-dowodzenia-lacznosci-mazowieckiej-strazy-pozarnej-wnetrze2

woz-dowodzenia-lacznosci-strazy-pozarnej-wnetrze

 

Ponadto samochód wyposażony został m.in. w dwa teleskopowe, pneumatycznie rozkładane maszty antenowe o wysokości 8 i 10 m, wyposażone w sygnalizację ich podniesienia wyświetlaną w kabinie kierowcy, dwa przenośne agregaty prądotwórcze o mocy 2 i 14 kVA, system kamer oraz stację meteorologiczną.


woz-dowodzenia-lacznosci-mazowieckiej-strazy-pozarnej-maszty

 

Źródło i fot: WISS, DGT