Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MOTOTRBO roadshow AKSEL i YAGI-Fryska w Poznaniu

 

Dnia 22 października 2014 odbyło się w Poznaniu roadshow MOTOTRBO zorganizowane przez firmy AKSEL i YAGI-Fryska. W spotkaniu wzięło udział prawie 60 specjalistów i ekspertów łączności radiowej z wielkopolskich instytucji. Organizatorzy mieli przyjemność gościć przedstawicieli policji, ratownictwa, straży pożarnej i miejskiej, urzędów miejskich, wojewódzkich oraz nadleśnictw. Portal RadioTech.pl był partnerem medialnym tego wydarzenia.

 

Zgromadzonych uczestników przywitał Prezes spółki AKSEL Stanisław Słowik, który przedstawił dotychczasową historię oraz osiągnięcia firmy. Następnie studium przypadku z wdrożenia systemu MOTOTRBO oraz ConSel w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili Sławomir Fryska oraz Sylwia Fryska. System MOTOTRBO wykorzystywany w Wielkopolsce jest największym cywilnym systemem tego rodzaju w Polsce. Całość funkcjonuje w oparciu o 86 przemienników DR 3000. System jest wykorzystywany przez zespoły zarządzania kryzysowego, Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) oraz wielkopolskie nadleśnictwa. Sieć oferuje wiele przydatnych funkcji, między innymi łączność z radiotelefonami znajdującymi się w terenie z pozycji dyspozytora pracującego przy komputerze. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w PRM, gdzie we wszystkich rejonach dyspozytorzy wykorzystują aplikację ConSel firm AKSEL aby nawiązać łączność z zespołami ratownictwa medycznego.

 

Szczegółową prezentację systemu dyspozytorskiego ConSEL, przeprowadził Dominik Sobieraj. System ConSel oferuje pełną funkcjonalność radiotelefonu DMR MOTOTRBO z poziomu aplikacji. Pozwala na zdalne sterowanie, tworzenie grup oraz indywidualnych numerów. Zapewnia też dostęp do radiotelefonu oraz stanowi w pełni funkcjonalny rejestrator rozmów, umożliwiając również transmisję głosu i danych.

 

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia praktycznej implementacji systemu ConSel w samochodzie ratowniczym specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Jastrzębia Zdroju. W części praktycznej za pośrednictwem aplikacji ConSel i dostępnej łączności LTE Plus wymieniono korespondencję radiową z przedstawicielami Nadleśnictwa Podanin.

 

Na koniec wśród uczestników rozlosowano zestaw upominków. Każdy z uczestników otrzymał też egzemplarz nowego numeru magazynu drukowanego RadioTech.

 

Poniżej Galeria zdjęć z przebiegu spotkania (fot. Mariusz Waruszewski)

 

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.