Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wdrożony system łączności radiowej w Kraków Arena

 

Firma ARTCOM zakończyła wdrożenie systemu łączności radiowej dla służb ratunkowych w Kraków Arenie. Tym samy obiekt jest przygotowany do organizacji kolejnych wielkich koncertów i imprez sportowych. Jest to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy.

 

krakow-arena-hala-widowiskowa


System łączności gwarantuje bezpieczną organizację imprez masowych, takich jak imprezy sportowe, koncerty czy inne wydarzenia. Zapewnia również efektywną pracę operatora obiektu poprzez wyposażenie go w skuteczny system cyfrowej łączności standardu DMR.


Na uruchomiony system radiokomunikacyjny składa się system retransmisji sygnałów, zapewniający pokrycie całego obiektu sygnałami wybranych kanałów radiowych, system łączności dla operatora obiektu oraz zestaw radiotelefonów bazowych.

 

krakow-arena-system-dyspozytorski-lacznosci-DMR

System retransmisji sygnałów służb ratunkowych zainstalowany w Kraków Arenie wzmacnia ustalone kanały radiowe Policji i Straży Pożarnej w Krakowie. W paśmie VHF obecnie są retransmitowane sygnały analogowe, jednak system bez jakichkolwiek zmian umożliwia retransmisję sygnałów cyfrowych takich jak DMR czy NEXEDGE. W sieci łączności Policji wzmacniane są sygnały sieci TETRA, pracującej z szyfrowaniem TEA1.

 

krakow-arena-system-lacznosci-radiowej

System retransmisji został zbudowany w oparciu o jeden punkt centralny Master i 16 wewnętrznych punktów dystrybucji sygnału RF. Transmisja sygnałów pomiędzy punktem centralnym i punktami dystrybucji została wykonana w oparciu o światłowody jedmomodowe.


Dopełnieniem systemu retransmisji jest zestaw łącznie 12 radiotelefonów bazowych TETRA i DMR firmy Motorola, uzupełnionych o system rejestracji treści rozmów radiotelefonicznych. Użytkownikami radiotelefonów są: Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe.

 

krakow-arena-anteny-systemu-radiowego

Dla zapewnienia transmisji sygnałów wideo, telefonicznych i innych, na życzenie KWP w Krakowie zainstalowano profesjonalne łącze radioliniowe pracujące w paśmie 38 GHz.


Źródło: Artcom